ARTICLES
 • wrz
  07

  Co wziąć na wczasy nad morzem?

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Bez względu na to, czy wybierasz się nad Morze Bałtyckie czy Adriatyk, najważniejszą rzeczą jest odpowiednie przygotowanie do wczasów. Wybrałeś już hotel nad morzem. Co musisz zapakować do plecaka, aby wakacje były bezpieczne?

  hotel nad morzem

  Autor: Michael Coghlan
  Źródło: http://www.flickr.com
  Zawartość torby podróżnej uzależniona jest od wakacyjnej destynacji.

  Jeśli tego typu problematyka jest dla Ciebie ważna, to śmiało zerknij na serwis, który na pewno także przykuje Twój wzrok!

  Bowiem o ile w ciepłych krajach pogoda jest raczej przewidywalna, tak wypoczynek nad polskim morzem wcale nie musi odbyć się w słońcu. Poniżej przygotowaliśmy listę koniecznych rzeczy, jakie powinniśmy uwzględnić w czasie pakowania . Najsporzej miejsca w walizce na pewno zajmą ubrania. Musimy bowiem być przyszykowanym na wszelką możliwość. Warto jednakże przy tym mieć świadomość, iż „co za wiele, to niezdrowo”, stąd wybór powinien być dobrze przemyślany. Na parę dni przed odjazdem dobrze jest także zaznajomić się z prognozą pogody, która ułatwi podjęcie decyzji. Z pewnością do walizki musimy spakować parę koszulek z krótkim rękawkiem oraz na ramiączkach. Przydać może się także co najmniej jedna cieplejsza bluza (dobrze jeżeli będzie ochraniała równocześnie przed wiatrem). Warto zabrać ok. 2 par szortów i 1 parę spodni z długimi nogawkami. Panie mogą wziąć też letnie sukienki. Warto też zabrać ze sobą przeciwdeszczową kurtkę. Należy pamiętać, iż ilość odzień uzależniona będzie od długości pobytu. Lepiej będzie zabrać więcej odzień aniżeli miałoby ich zabraknąć. Bielizna to podstawa, jeśli idzie o wakacyjny wyjazd. Do plecaka należy spakować tyle par majteczek a także skarpetek, ażeby wystarczyły na cały pobyt. Dobrze będzie zabrać 2 pary ponadplanowe, gdyby na przykład skarpety przemokły w trakcie ulewnego deszczu. Powinniśmy pamiętać również o pidżamie. Jeśli wyjazd nad morze, to obligatoryjnie wypada wziąć ze sobą strój kąpielowy. Najlepiej spakować do walizki dwie pary kąpielówek.

  Ładując walizkę, wraz z odzieniem i odzieżą spodnią powinniśmy spakować stosowne obuwie. Podstawą są klapki lub sandały. Warto też zabrać pełne buciki , na wypadek zimniejszych dni albo deszczu. Przyda się też jedna para eleganckiego obuwia – w razie wypadu do kawiarni.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.