ARTICLES
 • sty
  18

  Na jakiego rodzaju zwierzęta polują wszyscy myśliwi i które z tych zwierząt są dla nich najlepsze?

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Mordowanie zwierząt może wydać się większej części ludzi wprost barbarzyńskie. Jeśli tyczy się ono jakiś znanych zwierzaków domowych, to jak najbardziej jest to bez wątpienia prawda.

  Jest to czyn karalny, o jakim jest mowa w kodeksie karnym. Jednak jeśli rzecz dotyczy legalnego regulowania liczebności konkretnego gatunku zwierząt, to jest to już działanie dozwolone przez prawo.
  kajaki

  Autor: Opal Property Developments
  Źródło: Opal Property Developments
  Tego typu polowanie ma w naszym kraju niezwykle piękną tradycję. W przeszłości zajmowali się tym przeważnie reprezentanci szlachty, obecnie z kolei zajmują się tym koncesjonowani myśliwi. Należałoby tu wspomnieć, że przeróżne rodzaje zwierząt mają tak zwane okresy ochronne, które trwają zazwyczaj parę miesięcy. W czasie takich okresów nie można organizować na nie żadnych polowań, ponieważ posiadałoby to bardzo niekorzystny wpływ na cały gatunek.

  Jeśli uważasz, że prezentowany artykuł jest godny polecenia, to kliknij także ten link – tak samo wartościowe informacje odnajdziesz w najświeższej ofercie (http://www.astorhotel.pl/kulinaria/)!

  Z innej jednak strony pojawiają się okoliczności, gdy liczebność np. dzików rozrosła się za bardzo, zatem tak zwane koła łowieckie powinny przeprowadzić na nie polowanie.

  Należałoby tutaj dodać, że nie polega ono na pewnym chaotycznym bieganiu po borze. Myśliwi to bardzo specyficzni ludzie, jacy znają się na tropieniu zwierzaków, zatem (tak jak Indianie), potrafią rozeznawać zwierzaki na podstawie zostawionych przez nie przykładowo na drzewie śladów. W naszym kraju istnieje cała obszerna tradycja myśliwska, jaka wnosi pewne standardy zachowania.

  Zaliczają się do nich specjalne sygnały dźwiękowe, o jakich jest mowa również w czwartej księdze naszej epopei pod tytułem Pan Tadeusz. Jest w tamtym miejscu naturalnie mowa o graniu na krętym bawolim rogu.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.