ARTICLES
 • Sty
  18

  Bliski Wschód – miejsce nie tylko skomplikowanych relacji politycznych, ale także wspaniała kraina na mapie podróżników

  Posted in Bez kategorii
  Zmiany postępują bardzo szybko. Ośrodki turystyczne próbują się jak najlepiej zaprezentować i zatroszczyć o nowe grupy turystów. Dobrym tego przykładem, pomimo współczesnych zawirowań politycznych, jest również Izrael.
  Śródziemnomorski klimat Izraela, znaczący wpływ terenów pustynnych, niewielkie opady, ale i wysokie amplitudy temperatur, to klasyczne warunki klimatyczne, które trzeba wziąć pod uwagę odwiedzając te rejony.

  izrael
  Autor: Wikipedia.pl
  O czym nie wszyscy wiedzą, państwa Azji Zachodniej, pomimo swojego dobitnego klimatu, mogą pochwalić się z pewnością różnorodną listą form roślin i zwierząt. Oprócz gatunków charakterystycznych dla pustyni, Izrael stanowi systematyczną ścieżkę podróży wielorakich ptaków. Z miejscem tym kojarzone są na przykład turkawki oraz orły. Z drugiej strony, dla ludzi lubujących się w historii znaczącym przystankiem w czasie podróży będzie Jerozolima. Względem przepisów izraelskich jest to stolica administracyjna, a również największe miasto, które ma niezwykle interesującą przeszłość oraz zawiłą teraźniejszość. Nie bacząc na to, Jerozolima – ale i cały Izrael – może zaciekawić licznymi zabytkami oraz atrakcjami. Kto raz zdecydował się na taką podróż, bezsprzecznie zapragnie tu wrócić. Fragment Starego Miasta w stolicy znajduje się na liście UNESCO. Nic więc dziwnego, że zmierzają tu pielgrzymi z niemalże całego świata.
  Bliski Wschód jest miejscem wyjątkowym.

  Teraźniejszość oddaje hołd przeszłości, stare spotyka się z nowym, przyziemność przegania mistykę. Będąc w Izraelu czuje się silne emocje, a swoista rozmaitość tudzież miejsca religijne napotkać można prawie co krok.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.