ARTICLES
 • Lip
  10

  Świetny weekendowy wypoczynek

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Jeśli zastanawiamy się, gdzie wyjechać na weekend, warto wybrać miejscowość, jaka jest atrakcyjna zarówno w lecie, jak i zimą. Zyskamy wtedy pewność, że będziemy się świetnie bawili.
  wiele osób poszukuje cichego odpoczynku wśród zieleni.

  Modny stał się obecnie aktywny odpoczynek. Zawoja oferuje to oraz o wiele jeszcze więcej. Jeśli interesują nas doskonałe noclegi Zawoja proponuje parę atrakcyjnych punktów do przetestowania. Do tej wsi warto wybrać się tak latem jak w zimie. Latem jest parę atrakcji do zwiedzenia i ciekawe piesze szlaki.

  Jeżeli ten materiał jest dla Ciebie ciekawy, sprawdź źródło a znajdziesz tam dodatkowe wiadomości. One również z pewnością będą dla Ciebie wartościowe.

  Można się także pokusić o osiągnięcie szczytów kilku pobliskich gór. Zimą możemy tutaj z powodzeniem uprawiać klasyczne sporty zimowe. Dzięki spokojnemu klimatowi to także doskonałe miejsce na pełen romantyzmu wyjazd we dwoje.

  domy wielorodzinne
  Autor: Baumit Sp. z o.o.
  Źródło: Baumit Sp. z o.o.
  las
  Autor: Mig Gilbert
  Źródło: http://www.flickr.com
  W pobliżu Zawoi funkcjonuje interesujący skansen etnograficzny, gdzie obejrzeć możemy stare chałupy i kuźnie. Możemy z nich się wywiedzieć, jak wyglądało zwyczajne życie mieszkańców tej okolicy. Funkcjonuje tam również skansen Babiogórski, jaki pomaga się zapoznać z typowym życiem okolicznych górali. Dobrze jest również zobaczyć drewniany kościółek stojący po środku mieściny. Interesująca jest również Kaplica Świętej Anny, która ulokowana została na cmentarzu. Kaplica jest cała z drewna, na niej natomiast znajdują się rzeźby z pierwszego zawojskiego cmentarza. Nie sposób również nie podziwiać elektrowni wiatrowej, która stała się doskonałym dowodem na proekologiczny akcent w owym regionie. Jeżeli ciekawią nas więc świetne noclegi Zawoja proponuje sporo komfortowych miejsc.

  Rzecz jasna musimy zwiedzić choć część babiogórskiego parku narodowego. Spotkać tam możemy ciekawe zwierzaki i rośliny. Jak widzimy nawet maleńka miejscowość proponować może wiele atrakcji.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.