ARTICLES
 • Lis
  03

  Regenerujący krótki weekend wyłącznie wśród gór

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Jeśli mamy krótki urlop, dobrze jest relaksować się na obszarze naszego uroczego kraju. Jeżeli mieszkamy jeszcze w wielkim mieście, warto odpocząć od zgiełku.

  jazda rowerem po lesie
  Autor: Wendy Soucie
  Źródło: http://www.flickr.com
  Warto także zdecydować się na wypoczynek aktywny, zwłaszcza, jeśli w pracy siedzimy przy biurku.

  Pełen aktywności odpoczynek zagwarantują góry. Dodatkowo, jeśli wybierzemy właściwe miejsce, zobaczymy również sporo atrakcji. Jeśli ciekawią nas więc górskie noclegi Zakopane jest idealnym miejscem, w którym wiele możemy zobaczyć i mnóstwo się dzieje. Dla tych, którzy kochają przeszłość warte zwiedzenia będzie na pewno Muzeum Tatrzańskie. Dobrze jest również pojechać kolejką na słynny Kasprowy Wierch. Zimą skorzystamy z znakomicie przygotowanych stoków narciarskich, w lecie natomiast można podziwiać piękne górskie widoki. Aktywni turyści mogą z tej wysokości rozpoczynać pełen wyzwań górski trekking. Warto rzecz jasna wjechać lub wejść na Gubałówkę, ponieważ z jej szczytu roztaczają się barwne widoki na Zakopane. Dobrze jest odwiedzić także parki linowe.
  Rodzinne zabawy na zdrowie!
  Autor: istockphoto.com
  Źródło: istockphoto.com
  Obowiązkowo należy przejść się Krupówkami, odwiedzając wspomniane Muzeum Tatrzańskie oraz liczne restauracje. Dla tych, co szukają obiektów kultury, godny obejrzenia jest Teatr Witkacego. Jeśli górskie wyprawy i zwiedzanie zakopanego nas zmęczą, obowiązkowo zjedzmy posiłek w jednej z klimatycznych góralskich karczm, w których serwuje się dania z polskiej kuchni. Fanów sportu, ale nie tylko na pewno ucieszy Wielka Krokiew. W lecie można bez przeszkód wspiąć się na górę.

  Jeśli ciekawią nas cudne noclegi zakopane proponuje wiele miejsc noclegowych o każdej porze roku, gdyż tam sezon trwa cały rok. Zakopane oferuje sporo atrakcji, wystarczy tylko zarezerwować nocleg (apartamenty 2 osobowe nad morzem) i przybywać.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.