ARTICLES
 • Lip
  28

  Walory urlopu w górach

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Masz pojęcie, dlaczego warto wybrać się na wakacje w góry? Gdy znajdujemy się ponad 1000 m n.p.m. organizm produkuje więcej krwinek czerwonych, poszerzone naczynka przyspieszają transport tlenu i składników odżywczych, polepsza się humor oraz kondycja.

  gospodarka
  Autor: Péter Molnár
  Źródło: http://www.flickr.com
  Góry oddziałują na organizm kojąco: dotleniają i odprężają. Skupienie, jakiego wymaga piesza wycieczka po trudniejszym szlaku niewątpliwie jest metodą na zapomnienie o zostawionych w domku ambarasach. Dla kochających aktywny wypoczynek, spodnie męskie trekkingowe po górach będzie doskonałym pomysłem ćwiczebnym – regularne włóczęgi wpływają na poprawę formy oraz wytrzymałości organizmu. Wędrówka po górach jest nie jedynie wyzwaniem dla ciała, ale też sprawdzianem zdolności organizacyjnych a także radzenia sobie w niecodziennych położeniach. W kontakcie z przyrodą jak też zmiennymi warunkami pogodowymi lepiej poznasz własne zalety i słabości. Dowiesz się, czy umiesz zachowywać spokój, kiedy na przykład niespodziewanie nadejdzie burza i jak poradzisz sobie z ze stresowymi sytuacjami.

  W trakcie górskiej włóczęgi dech będą ci zapierać fantastyczne widoki, wodospady w jakie obfituje Szklarska Poręba szumieć będą dookoła. Oczywistością jest, że góry wybierają osoby, jakie chcą czynnie spędzić wolny czas. Ci, jacy preferują wypoczywać leżąc na plaży, nie będą z radością pokonywać kolejnych stromych podejść.

  Jednak wielu z tych, którzy jeden raz posmakowali trekkingu, wracają na szlak regularnie, oświadczając, że są uzależnieni od adrenaliny, pejzażów jak też górskiego klimatu.zobacz więcej plecaki nike plecaki nikeZdobycie następnego szczytu staje się wyzwaniem ambicjonalnym oraz nie daje spokoju, dopóki nie zostanie osiągnięte.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.