ARTICLES
 • Wrz
  07

  W jaki sposób można przygotować się do wyjazdu na stok?

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Przewidujesz eskapadę w góry i narciarskie wariactwo na nartach? Dowiedz się koniecznie, jak dobrze przyszykować się do wyjazdu na stok.
  Nie ma nic w wyższym stopniu przyjemnego niż ruch na powietrzu.

  Zimowe podróże oraz czas białego wariactwa – przed nami . Pamiętaj, że obok punktu wyjazdu i sprzętu najważniejsza jest nasza forma. Zatroszcz się aby radości z jazdy po śnieżnych stokach nie zakłóciła nam niemiła kontuzja. W jaki sposób więc przyszykować się do wyjazdu na narty?
  wyjazd narty
  Autor: Bruce Skarin
  Źródło: http://www.flickr.com
  W nawale codziennych zadań tylko nieliczni mają okazję na systematyczny sport. Robota siedząca po 9 godzin dziennie, króciutki spacer na parking ewentualnie przystanek . Jeżeli moment podbiegniemy, natychmiast dopada nas duszność. Wieczór spędzony przed telewizorem albo w kinie. Tak zwykle przedstawia się nasz dzień. A narciarstwo, nawet narciarstwo rekreacyjne to sport, jaki wymaga przygotowania. Zjazdowe trasy liczą na ogół od 1,5 do 3 kilometrów. Obolałe mięśnie z kolei odbierają nam radość z jakże niedługiego pobytu w górach a także zwiększają ryzyko odniesienia kontuzji. Przygotuj się zatem najlepiej jak umiesz na ten wyjazd narty też powinieneś doskonale przyszykować. Jeżeli decydujemy się na wyjazd – mamokazje.pl/okazja/3241/500-000-biletow-do-50procent-taniej-loty-do-55-miast – powinniśmy właściwie wcześniej zatroszczyć się o naszą formę. Przygotowania najlepiej rozpocząć przynajmniej 6 tygodni przed wyjściem na stok. Celem ich powinno być przywyknięcie mięśni do specyficznego wysiłku. Na początek trzy razy w tygodniu możemy organizować sobie długie spacery.

  Nie unikajmy schodków – pozwoli to na sukcesywną poprawę naszej formy ogólnej oraz pokrzepi mięśnie nóg. Świetnym ćwiczeniem będzie również jazda na rowerze, także stacjonarnym.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.