ARTICLES
 • Sie
  03

  Co zwiedzić we Wrocławiu? Fascynujące miejsca, których nie można pominąć!

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Niewątpliwie jednym z najpiękniejszych miast w Polsce jest Wrocław, który nie bez powodu został nazwany ‘miastem spotkań’. Od sporej ilości lat Wrocław może imponować turystom, którzy z zapartym tchem mogą przyglądać się przepięknemu Rynkowi oraz oglądają różnorodne zabytki. Nietypowy klimat miasta może wyróżnić Wrocław spośród pozostałych miejscowości, poprzez co na bieżąco odwiedzają go zarazem turyści z Polski, ale także z zagranicy.

  wrocławskie mosty
  Autor: Feedback/ Hill & Knowlton
  Aby dokładnie zwiedzić Wrocław trzeba zagospodarować sobie nawet 7 dni, podczas których będziemy aktywnie spędzać niemalże każdą godzinę. W trakcie pobytu w ‘mieście spotkań’ zdecydowanie nie można pominąć takich miejsc jak Rynek Główny, lub też Ostrów Tumski, które fascynują swoją historią i emanują niezwykłym klimatem. Cechą szczególną Wrocławia są wszędzie rozlokowane krasnale, które towarzyszą turystom w trakcie aktywnego wypoczynku. Do szczególnie wartościowych ulic należą Podwale, Jatki oraz Psie Budy, które są szczególne ze względu na interesującą zabudowę. Każda osoba, która planuje wypoczynek we Wrocławiu powinna dokładnie poznać miejsca, które niemalże grzechem byłoby pominąć. Świetnym rozwiązaniem jest kupno mapy turystycznej, na której zaznaczone są interesującą miejsca ale również zabytki.

  Jeśli omawiana w tym serwisie tematyka jest według Ciebie zajmująca, to dodatkowo zobacz także podobne warte zapoznania się teksty!

  Mnóstwo osób korzysta również z internetowego przewodnika, za sprawą którego mamy możliwość sprawnie znaleźć dane miejsce, jak i wskazówki dojazdu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce ‘Wrocław co zwiedzić’, po to by zapewnić sobie wspaniałe atrakcje. Wrocławska architektura na długo pozostaje w pamięci turystów. Ciekawy Ratusz, Plac Uniwersytecki, Sukiennice, Katedra oraz Opera to tylko bardzo mała część zabytków, na które zdecydowanie trzeba zwrócić uwagę. Kiedy chodzi o tak niezwykłą miejscowość, jaką jest Wrocław co zwiedzić już nie powinno nikogo zastanawiać – dokłądny opis na .

  panorama
  Autor: http://www.sxc.hu
  Źródło: http://www.sxc.hu
  Wrocław jest znany też z zabytkowych mostów, które jesteśmy w stanie spostrzec dosłownie na każdym kroku.

  Znajdujący się w innym tego typu serwisie post bez dwóch zdań także Cię zaintryguje – to ważny link traktujący o omawianej sprawie.

  Wszelkich wielbicieli historii powinna również zainteresować Panorama Racławicka – arcydzieło stanowiące największe malowidło w Polsce. Uwagę przyjezdnych przykuwają też imponujące kościoły, a w szczególności Dzielnica Czterech Świątyń, czyli miejsce, w którym w odległości 300 m mamy możliwość, aby podziwiać kościół katolicki, ewangelicki, cerkiew i synagogę. Zdecydowanie należy mieć na względzie jak dużo zabytków mamy możliwość zobaczyć we Wrocławiu.

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.