ARTICLES
 • Sty
  25

  W jakich sytuacjach może się przydać karta survivalowa, najważniejsze funkcje, jakie powinna ona spełniać.

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Większość współcześnie używanych kart i dokumentów ma standardowe wymiary, czyli około pięć na osiem centymetrów. I praktycznie chyba każdy przy sobie coś takiego przy sobie nosi, czy to będzie dowód, karta do bankomatu czy prawo jazdy. Jeżeli się takie osoby zapyta, jaka będzie najważniejsza z kart, jaką można nosić ze sobą, to z pewnością odmiennych odpowiedzi będzie co najmniej parę, ale zapewne mało kto powie o karcie, której na co dzień się nie spotyka.

  Sarta survivalowa
  Autor: Wallet Ninja
  Źródło: http://www.wallet-ninja.eu/
  Karcie, która pozwoli poradzić sobie na bezludnej wyspie, na biwaku czy w leśnej głuszy. Zapewne część osób się już domyśli o co chodzi, bo oczywistym jest, że nie o prawo jazdy czy dowód. Karta, która pozwoli na to wszystko nazywana jest również kartą przeżycia dostępna na stronie ten niewielki metalowy element będzie zawierał praktycznie wszystko, co w ekstremalnych przypadkach może się przydać. Niektórzy zapewne zapytają, jak to się dzieje że taka nieduża karta survivalowa będzie miała aż tak potężne możliwości, jej sekret tkwi w solidnej stali i maksymalnym wykorzystaniu całego dostępnego miejsca.

  Typowa karta przeżycia zrobiona jest z dobrej jakościowo stali, dzięki czemu nie będzie się ona tępić przy pierwszej próbie ścięcia nią gałęzi. Funkcji, jakie posiada jest taka ilość, że jeśli do każdej chciałoby się posiadać osobne narzędzie, to do przenoszenia wszystkiego niezbędny będzie pojemny plecak.

  Rzecz jasna w związku z tym że wymiary takiej karty nie są duże, to nie można tu mówić o dużym komforcie użytkowania, lecz również nie takie będzie wykorzystanie tych kart. W normalnych okolicznościach używać się przecież będzie dużego, wygodnego noża czy ostrej piłki do drzewa.

  Ale przecież w codziennym życiu nikt takiego kompletu przy sobie nie będzie nosił, a nieprzewidziane okoliczności mogą się trafić w najmniej spodziewanym momencie. A karta przeżycia jest mała i zgrabna, nie będzie zajmować dużo miejsca, bo raptem tyle co pozostałe dokumenty, a w niektórych przypadkach może się bardzo przydać.

  Zainteresowały Cię przeróżnego rodzaju inne wiadomości (https://www.leoapart.com/noclegi-wroclaw-apartamenty/)? Jeżeli tak, to wejdź na naszą stronę i przejrzyj, co dla Ciebie przygotowaliśmy. Będziesz usatysfakcjonowany.

  Z tego też powodu powinna być obowiązkowym wyposażeniem każdego, kto lubi aktywne życie (link).

  Zaintrygowały Cię wątki opracowane w tym tekście? Na pewno spodoba Ci się też dodatkowe czytanie. Nie ociągaj się więc i wejdź do następnej witryny.

  /J]

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.