ARTICLES
 • Maj
  28

  Czy w istocie można zwiedzać świat za małe pieniądze?

  Posted in Bez kategorii
  Na samym początku powiedzmy sobie jedno – nigdy nie należy bać się latania. Każdego dnia na Ziemi giną setki osób w choćby wypadkach drogowych – tak czy siak zdecydowana większość ludzi nie obawia się jazdy autem. Z lataniem samolotem powinno być tak samo. Oczywiście wypadki lotnicze mogą się zdarzyć, lecz są rzadkie. Choć niewątpliwie są mocno medialne – to nie dziwi, bo gdy dochodzi do nieszczęśliwego wypadku, zazwyczaj ginie wiele osób. Na szczęście ilość takich zdarzeń jest niewielka, zwłaszcza na typowo europejskich trasach.

  Lotnisko
  Autor: Dave Taylor
  Źródło: http://www.flickr.com

  Bo kiedy pasażerowie lotu z Poznania do Dublina bądź ludzie lecący z Barcelony do Wilna mieli w ostatnich latach jakieś problemy? Trzeba również niejako spróbować walczyć z tezami ludzi, którzy sądzą, że w dalszym ciągu lot samolotem jest bardzo dużym kosztem.

  Fakty są takie, iż w wielu przypadkach samolot z Gdańska do na przykład Oslo jest niższym wydatkiem, aniżeli pociąg z Rzeszowa do Karpacza. W dzisiejszych czasach na szczęście latanie samolotem jest tanie. Mowa w tym momencie wyłącznie o lotach na obszarze Starego Kontynentu, choć i na ceny połączeń lotniczych z Toronto albo Tokio również ciężko się uskarżać.

  I nasi rodacy odkryli tanie latanie – przede wszystkim w rachubę wchodzi praca za granicą albo odwiedzanie bliskich i znajomych, ale także rośnie liczba tych Polaków, którzy po prostu zwiedzają fajne miejsca. Niby i niegdyś samoloty (szczegóły pod adresem https://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-do-wiednia) były całkiem powszechnym typem transportu, ale to tanie bilety lotnicze sprawiły, że znacznie wzrosło zapotrzebowanie naszych rodaków na usługi samolotowe.

  Samoloty w różnych cenach
  Autor: Aero Icarus
  Źródło: http://www.flickr.com

  Aby mieć okazję bez dwóch zdań niedrogo latać, na przykład za kilka złotych zwiedzić Bergamo, należy kupić bilet z odpowiednim wyprzedzeniem. Jeżeli planujemy wylecieć w sobotę, a rezerwujemy lot w przykładowo piątek, nie powinniśmy oczekiwać bardzo atrakcyjnych cen. W większości przypadków rezerwacja za pośrednictwem karty także może dać spore obniżki. Naturalnie nie płacimy za bagaż podręczny, ale jeśli w grę wchodzi walizka, to już musimy dopłacać za bilet. Sporo blogów traktuje odnośnie ekonomicznego latania samolotem, zatem z pewnością warto zaznajomić się z blogosferą.

  Sposobów jest wiele – nie ma kłopotu z tanim lataniem.

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.