ARTICLES
 • Cze
  05

  O czym należałoby pamiętać idąc na wycieczkę po górach i jakie rzeczy trzeba ze sobą posiadać?

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Jest pewne śliczne miasto w Polsce, które jest położone w województwie dolnośląskim. Miasto to usytuowane jest w ślicznej dolinie rzeki Kamiennej. W okolicy możemy wędrować po Karkonoszach i górach Izerskich.

  Mimo niewielkiej ilości mieszkańców (6464 tys.), miasto to zajmuje dość duży obszar.
  Miasto, o jakim piszemy to Szklarska Poręba.

  Masz w planach uzyskać inne dane na ten temat? Zapewne notka z witryny także je posiada, więc kliknij w to miejsce i poznaj je dokładnie.

  W Polsce niewiele jest miejsc, jakie tak bardzo mogą sprzyjać wypoczynkowi. Panuje w tamtym miejscu cisza, krajobrazy zmieniające się wraz z porą roku lub dnia, szum czystych krystalicznie potoków oraz wodospadów, to wszystko bardzo korzystnie wpływa na naszą naturę. Miasto to jest jednym z najbardziej znaczących skupisk zimowych sportów w krajowych Sudetach. W Jakuszycach śnieżny puch utrzymuje się do późnej wiosny. Biegowe trasy zaspokoją tak wyczynowców jak i amatorów. Rowerem także można by pojeździć po Szklarskiej Porębie. Coraz więcej turystów na wycieczkę w góry oprócz szczoteczki do zębów, biorą także górski rower. Znajdują się tutaj trasy rowerowe o różnej trudności. Są wzbudzające przerażenie strome zjazdy oraz łagodne drogi stworzone dla rodzin z dziećmi.

  samochód
  Autor: Geoff Livingston
  Źródło: http://www.flickr.com
  Spacerując po górach należałoby pamiętać o posmarowaniu cery kremem do opalania. Poczas wędrówki po Sudetach nawet nie poczujemy jak bardzo słoneczko grzeje i działa na naszą cerę. Wiemy wszyscy, że aura w górach jest niezwykle zmienna. Z tego też powodu, chociaż świeci piękne słońce, zaraz może nadejść opad deszczu i burza. Więc należałoby na bieżąco kontrolować aurę i w razie czego zabrać ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, odpowiednie buty i pokrowiec na plecak. Ważne jest również, żeby ciężar plecaka przenieść na biodra oraz odciążyć kręgosłup.

  Jeżeli planujemy długo chodzić po górach z dużym plecakiem, należałoby wziąć ze sobą kijki do nordic walkingu. Dzięki chodzeniu z kijkami odciążymy plecy oraz kolana. Ułatwią one nam chodzenie po kamienistych szklakach oraz dopomogą zachować równowagę.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.