ARTICLES
 • wrz
  09

  Co oferuje swoim gościom Kutno oraz z jakiego powodu należałoby zwiedzić to miasto?

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Jest to miasto w centralnej Polsce, leżące w województwie łódzkim. Miasto to ma powierzchnię 33,59 km2 oraz ma wiele atrakcji turystycznych, jakie trzeba zobaczyć.
  Do atrakcji znajdujących się w miasteczku Kutno należy park wodny, jaki do użytku został oddany w maju 2012 r.

  spływ kajakiem

  Autor: TimothyJ
  Źródło: http://www.flickr.com
  samochód

  Autor: ITU Pictures
  Źródło: http://www.flickr.com
  kutno

  Autor: Wings Development
  Źródło: Wings Development
  Obiekt ten posiada kształt ćwiartki koła przez wzgląd na otaczające boiska do baseballa. Użytkowa powierzchnia takiego parku to 3815 m2, a łączna powierzchnia budynku to 4531 m2. Park ten wyposażony jest w basen rekreacyjny i gejzery powietrzne. Rekreacyjna część to także ruchome kamienie. Przedmiot jest dostosowany dla ludzi niepełnosprawnych. Tego typu osoby mogłyby korzystać ze zjeżdżalni rurowych. Kutnowski park wodny jest ponadto wyposażony w zespół rewitalizacji biologicznej oraz klub fitness. Klienci parku mogą korzystać z łaźni parowej, wypoczywalni czy sal do ruchowych ćwiczeń.
  Miasto Kutno zaprasza także do muzeum. Siedzibą obiektu jest kaplica pałacowa i mauzoleum właścicieli miasta. W ramach wystawy eksponowane są pamiątki, które tyczą się wojny nad Bzurą, która stoczona była w 1939 roku. Oglądać w muzeum można broń, odznaki oraz Wyposażenie wojsk polskich i germańskich. Najciekawszymi eksponatami są ciężki maszynowy karabin i granatnik wz 36. Jest to muzeum warte odwiedzenia, gdyż odbywają się tam interesujące ekspozycje. Można obejrzeć tam wystawę pod tytułem „Miasto w czasie i przestrzeni”, czy „Rzeźba po kutnowsku”. W okolicy muzeum znajdują się liczne hotele, które można nająć na okres pobytu w mieście.

  Można by znaleźć tam eleganckie pokoje, które mają swoją łazienkę. Jest również w pokoju telewizor czy też dostęp do WI-FI.

  Nie możesz doczekać się innych wpisów? Stworzyliśmy dla Ciebie łącze do witryny, które da Ci szansę, by zaznajomić się z wielką porcją nowych informacji.

  Może być także w hotelu sauna. Dużo hoteli akceptuje karty płatnicze. Pensjonaty mają ogrodzony parking.

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.