ARTICLES
 • lip
  06

  Karkonosze atrakcją dla rodziny

  Posted in Na czym ćwiczyć?, Turystyka, Wakacje
  Najwyższe pasmo Sudetów jest zarazem najwyższym pasmem górskim w Czechach. Po Polskiej stronie leży tylko mała, północna część Karkonoszy, jednakże góry te okazują się być jednymi z najatrakcyjniejszych w Sudetach.

  Karkonosze, Szrenica

  Autor: www.sxc.hu
  Źródło: www.sxc.hu
  Każdego roku w Karkonosze zjeżdża się tysiące urlopowiczów – jedni odnajdują tu ciszę i spokój, inni znakomite miejsce na rodzinne wakacje 2014. Najpopularniejszymi kurortami pośród odwiedzających są na pewno Karpacz i Szklarska Poręba noclegi znajdą tu równocześnie miłośnicy letniego jak i zimowego wypoczynku.

  Karkonosze to góry (kup uprząż wspinaczkowa) o nadzwyczajnie urozmaiconym krajobrazie. Charakterystyczny jest wyrównany grzbiet, ponad którym górują odosobnione szczyty: Śnieżka, Wielki Szyszak, Łabski Szczyt, Smogornia, Szrenica. Urlopowiczów zachwycają liczne kaskady i wodospady oraz głębokie dolinki, którymi wartko płyną strumyki. Karkonoski Park Narodowy został wpisany na Listę Rezerwatów Biosfery UNESCO. Grzbietem Karkonoszy biegnie mniej więcej trzydziesto kilometrowy, czerwony szlak turystyczny nazywany Szlakiem Przyjaźni polsko-czeskiej. Jest on jednym z najatrakcyjniejszych w tych górach i miłą chęcią pokonują go wszyscy turyści.

  Interesują Cię przeróżnego typu branżowe artykuły? Więc naciśnij tu (https://www.mojekonferencje.pl/sale-konferencyjne-kozmin-wielkopolski) i przeglądaj nasze nowe newsy na ten temat. Czekamy na Twoją opinię.

  Pod tym linkiem zobaczysz więcej informacji – .

  Oryginalne, nie tylko z nazwy, są liczne grupy skalne. Na uwagę zasługują Pielgrzymy widniejące na niemal każdym folderze, wysokie na mniej więcej 25 metrów są znakomitym punktem widokowym. Skały Słonecznika nie zostały nazwane wbrew pozorom od określenia kwiatów, a od Słońca, które ukazujące się według tradycji nad skałą wytycza kierunek południowy. Następne atrakcyjne formacje skalne to: Trzy Świnki, Krucze Skały, Chybotek.

  O oryginalności Karkonoszy decydują pozostałości z czasów zlodowaceń: rumowiska skalne, kotły polodowcowe i jeziora: Śnieżne Kotły, Czarny Kocioł Jagniątkowski, Wielki i Mały Staw. W najwyższych partiach rośnie kosodrzewina, a gołe szczyty skalne porastają mchy i porosty. Klimat tych gór do czasów obecnych pozostaje dość ostry, dlatego też śnieg utrzymuje się tu dosyć długo. Są tu znakomite tereny narciarskie.

  ***Całkowitą propozycję na urlop 2014 w Karkonoszach można odnaleźć w serwisie albo klikając na poniższe linki:- Karkonosze hotele- agroturystyka Karkonosze- odpoczynek w Karkonoszach

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.