ARTICLES
 • Mar
  12

  Wakacje – Włochy i Hiszpania – polecane miejsca

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Urlop wakacyjny lub też obejmujący każdą inną część roku dobrze jest spędzić za granicą. Nie jest jednak konieczne , by wyjeżdżać w daleką podróż. Istnieją bowiem opcje udanego wypoczynku w Europie, i to wypoczynku zróżnicowanego, dobranego do indywidualnych upodobań. Jedni wybierają aktywne formy spędzania czasu wolnego; dla nich odpowiednie są narty we Włoszech.

  Inni preferują raczej bierne spędzanie czasu wolnego. W przypadku tych drugich korzystną propozycją są gorące plaże i pływanie w morzu. Jednym z najczęściej wybieranych miejsc na kontynencie z uwagi na urlop jest śródziemnomorski archipelag wysp Balearów. Hasła typu „last minute Majorka” cieszą się ogromnym zainteresowaniem, podobnie jak wypoczynek na pozostałych wyspach. Zarówno Włochy, jak i Hiszpania to kraje oferujące szerokie możliwości w zakresie urlopów. To, co zachęca przyjezdnych z Polski to w dużej mierze wyższe temperatury. Zobacz propozycję wypoczynku w Hiszpanii – kliknij tutaj.

  Dla narciarzy

  narty
  Autor: SkiStar
  Źródło: http://www.flickr.com

  Miłośnicy sportów zimowych nie muszą udawać się na zatłoczone krajowe trasy narciarskie, by móc cieszyć się wypoczynkiem. W Polsce często jest sytuacja, że stoki nie są odpowiednio naśnieżone i są tam złe warunki do jazdy. Z drugiej strony dla ludzi, którzy dopiero zaczynają jazdę na nartach, niepotrzebne są rozległe trasy za granicą. Wytaczający może okazać się niewielki stok na uboczu, o mniejszym nachyleniu, na którym można trenować spokojnie swoje umiejętności. Pod hasłem „narty Włochy” kryją się najczęściej oferty dla pewnie czujących się narciarzy, którzy mają już kilkuletnią wprawę. Wypoczynek w zagranicznych kurortach nierzadko niestety powiązany jest z dużymi cenami. Nie zawsze przyjezdnych z Polski stać na oferty w rodzaju „narty w prowincji Trentino”. Z drugiej strony rozwiązania tego rodzaju mogą być niezwykle korzystne, gdyż można napotkać dobrą promocję – sprawdź tutaj.

  Dla lubiących zwiedzać

  Barcelona, Hiszpania
  Autor: Bogdan Seredyak
  Źródło: http://www.flickr.com

  Hiszpania i Włochy to nie tylko piękne i nastrojowe plaże. Są to także państwa o bogatym dorobku kulturalnym. Każdy z nich ma interesującą historię, której ślady odnajduje się w różnorodnych obiektach zabytkowych. „apartamenty Hiszpania” to hasło, które pozwoli na zorientowanie się w ofertach na temat apartamentów, zarówno do wynajęcia, jak i do kupienia. Natomiast dla osób, które wybiorą się do Barcelony, by tam podziwiać wspaniałe widoki i piękno architektury, skierowane są raczej pomysły w rodzaju „noclegi Barcelona”. Oferty takie będą urozmaicone, tak samo jak koszty, gdyż dotyczą różnych miejsc, w których jest możliwość noclegu.

  Źródło: III Millenium
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.