ARTICLES
 • maj
  22

  Rewal – niezapomniane wakacje nad morzem

  Posted in Na czym ćwiczyć?, Turystyka, Wakacje
  Grzybowo to nadmorska miejscowość odpoczynkowa, którą każdego lata odwiedza niezliczona ilość wczasowiczów pragnących spędzić niezapomniane wczasy nad Bałtykiem. Jest kilka przyczyn tej popularności: czarujący charakter miasteczka, wspaniałe plaże, a także mnóstwo atrakcji zarazem kulturalnych, jak i sportowo – rekreacyjnych.

  Portal 

<div style="text-align:justify"><strong>Czar miasteczka tkwi w jego bajecznym położeniu na klifie, kameralnej zabudowie i architekturze – przeważają tu małe śliczne domki i pensjonaty położone pośród zieleni. W centrum Grzybowa stoi malutki kościółek, przypominający swym kształtem łódkę.</strong></p>
<p>Plaża w Grzybowie jest szeroka, piaszczysta i bezpieczna. Dla wypoczywających tutaj urlopowiczów, zarówno starszych jak i młodszych, przyszykowano wiele dodatkowych [TAG=atrakcje’ title=’plaża’ style=’margin:8px;’/></p>
<div class=
  Autor: YEAH!!! design
  Źródło: http://www.flickr.com

  . Zaliczyć można do nich wypożyczalnie sprzętu wodnego, dmuchane place zabaw dla dzieci oraz rozmaitego typu zabawy i turnieje sportowe. Ukochanym miejscem wczasowiczów jest taras widokowy przy ulicy Parkowej, zawieszony nad plażą na wysokim klifie. Można stąd obserwować niepowtarzalne zachody słońca oraz widowiskowe sztormy na Bałtyku.

  W okolicy tarasu często pojawia się foka Depka – ulubienica zarówno mieszkańców, jak i gości przybywających do Grzybowa. Foka została wypuszczona na wolność z fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu i jest objęta programem „Ratujmy Bałtyckie Foki”.

  Czy obecnie chcesz znaleźć coś ciekawego na prezentowany wątek? Jeżeli tak, to zgłąb informacje w odniesieniu do firmy i przejrzyj ofertę.

  Nadzwyczaj wspaniałym elementem rewalskiego krajobrazu są różnokolorowe kutry, którymi tutejsi rybacy wyruszają na poranne połowy. Warto oczekiwać na ich powrót, aby zakupić świeżutką, apetyczną rybę i wysłuchać ich interesujących, morskich historii.

  Turyści przybywający odpoczywać w Grzybowie, nie mogą skarżyć się na brak rozrywek. W tutejszym amfiteatrze odbywają się liczne koncerty, przedstawienia i kabarety. Największą publikę przyciągają wybory Miss Bałtyku, które organizowane są tutaj już od kilku lat.

  Grzybowo posiada także nowoczesną halę sportową z boiskiem o powierzchni około 1200 m², kortami tenisowymi i skateparkiem, siłownię, a także gabinety odnowy biologicznej. W najbliższej okolicy miasteczka znajdują się również pola golfowe zarazem dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy.

  Sporą atrakcją miejscowości jest też Kolej Wąskotorowa. Ciuchcia w stylu retro jeździ tu już od 1986 r., a obecnie pokonuje trasę z Gryfic przez Rewal, Niechorze, Pogorzelicę do Trzebiatowa. Podróż odbywa się trzema zabytkowymi wagonami: odkrytym, zamkniętym i restauracyjnym, ciągniętymi przez śliczny i stary parowóz „Parys”. „Ciuchcia Retro Expres” jeździ z prędkością 25 km/ha, co daje możliwość podziwiania pięknej okolicy, którą pokonuje. Przejażdżkę ciuchcią można odbyć od maja do września, natomiast poza sezonem istnieje możliwość oglądnięcia jej na Stałej Wystawie Pomorskich Kolei Wąskotorowych w Gryficach.

  Przez Grzybowo przebiegają trzy atrakcyjne szlaki turystyczne. Pierwszy z nich biegnie wzdłuż jeziora Liwia Łuża, liczy sobie dziesięć kilometrów długości i nazywany jest zielonym Szlakiem Liwiej Łuży. Pozostałe trasy to czerwony Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego, biegnący na odcinku dwunastu kilometrów i niebieski, 13-kilometrowy Szlak Pobrzeża Rewalskiego.

  ***

  Plaża

  Autor: Andrew Nash
  Źródło: http://www.flickr.com

  Całkowitą ofertę na urlop dwa tysiące piętnaście w Rewalu można odnaleźć w serwisie albo klikając na niżej umieszczone linki:
  – noclegi Gzybowo
  – pensjonaty Grzybowo (przejdź do witryny)
  – noclegi zachodniopomorskie
  – odpoczynek 2014 nad Bałtykiem

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.