ARTICLES
 • Cze
  22

  Jak przenocować pracowników

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Nierzadko zdarza się tak, że pracownicy z różnych branż udają się na jakiś czas poza miejsce zamieszkania, bo tam jest dla nich zatrudnienie. W danym punkcie muszą jednak jakoś spać. Do tego celu służą tak zwane kwatery robotnicze. Przybierają one zróżnicowane rodzaje. Dawniej w każdej miejscowości istniały hotele robotnicze dla tych pracowników, którzy stale mieszkali w innym miejscu. Na dzień dzisiejszy tego rodzaju hoteli istnieje bardzo mało lub zmieniane są w obiekty innego rodzaju. Zapotrzebowanie na kwatery pracownicze jest wielkie. Można to stwierdzić na przykładzie popularności frazy „kwatery pracownicze Wrocław” w sieci.

  hostel
  Autor: yonolatengo
  Źródło: http://www.flickr.com

  Rodzaje miejsc noclegowych

  Z kwater takich korzystają pracownicy różnych branży. Ci, którzy zatrudnieni są w wielkich firmach oraz na kierowniczych stanowiskach, w większości przypadków kierowani są do dużych i luksusowych hoteli, ponieważ przedsiębiorstwo na to stać. Dla wszystkich innych korzystnym pomysłem będą kwatery robotnicze. W zdecydowanej większości przypadków organizowane są one w prywatnych domach. Noclegi w takich kwaterach finansowane są przez zarząd przedsiębiorstwa. Koszty w przeważającej liczbie przypadków są bardzo przystępne. W przypadku większych ośrodków można znaleźć noclegi blisko centrum miejscowości, a także na obrzeżach. Rzecz jasna, im większa odległość od centrum, tym korzystniejsza cena. Czasami najlepszym pomysłem okazuje się wynajęcie kwatery poza obrębem miasta, ale w wciąż w pobliżu niego.

  Oferta
  Oferta kwater tego rodzaju jest bardzo szeroka. Można to zobaczyć na przykładzie Wrocławia. Hasło „ pozwala na uzyskanie sporej liczby zróżnicowanych rezultatów. W sieci funkcjonują specjalne strony, służące tylko do przeglądania ofert noclegowych w danym miejscu kraju. Jest to narządzie niezwykle przydatne, gdyż użytkownicy mogą tam oceniać daną ofertę, a to nierzadko ułatwia wybór przyszłym użytkowniku. We Wrocławiu oprócz ogromnej liczby hoteli znajduje się także dużo miejsc, służących za kwatery robotnicze. Są to domy i mieszkania osób prywatnych, których mieszkańcy udostępniają pokoje lub apartamenty. Ich warunki są bardzo zróżnicowane, tak samo jak koszty wynajmu. W większości sytuacji są to oferty korzystne i przystępne.

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.