ARTICLES
 • Mar
  19

  Jak przenocować pracowników

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Nierzadko zdarza się tak, że pracownicy z różnych branż udają się na jakiś czas poza miejsce zamieszkania, bo tam jest dla nich zatrudnienie. W danym punkcie muszą jednak jakoś spać. Do tego celu służą tak zwane kwatery robotnicze. Przybierają one zróżnicowane rodzaje. Dawniej w każdej miejscowości istniały hotele robotnicze dla tych pracowników, którzy stale mieszkali w innym miejscu. Na dzień dzisiejszy tego rodzaju hoteli istnieje bardzo mało lub zmieniane są w obiekty innego rodzaju. Zapotrzebowanie na kwatery pracownicze jest wielkie. Można to stwierdzić na przykładzie popularności frazy „kwatery pracownicze Wrocław” w sieci.

  hostel
  Autor: yonolatengo
  Źródło: http://www.flickr.com

  Rodzaje miejsc noclegowych

  Z kwater takich korzystają pracownicy różnych branży. Ci, którzy zatrudnieni są w wielkich firmach oraz na kierowniczych stanowiskach, w większości przypadków kierowani są do dużych i luksusowych hoteli, ponieważ przedsiębiorstwo na to stać. Dla wszystkich innych korzystnym pomysłem będą kwatery robotnicze. W zdecydowanej większości przypadków organizowane są one w prywatnych domach. Noclegi w takich kwaterach finansowane są przez zarząd przedsiębiorstwa. Koszty w przeważającej liczbie przypadków są bardzo przystępne. W przypadku większych ośrodków można znaleźć noclegi blisko centrum miejscowości, a także na obrzeżach. Rzecz jasna, im większa odległość od centrum, tym korzystniejsza cena. Czasami najlepszym pomysłem okazuje się wynajęcie kwatery poza obrębem miasta, ale w wciąż w pobliżu niego.

  Oferta
  Oferta kwater tego rodzaju jest bardzo szeroka. Można to zobaczyć na przykładzie Wrocławia.

  Widzisz właśnie bardzo ciekawy wpis, więc na pewno zaabsorbuje Cię także ten udostępniony poniżej (https://www.coraltravel.pl/Grecja/Kreta/hotel/SEMIRAMIS_VILLAGE/6968/40-1835-24FF.html) materiał – on również jest godny Twojej uwagi.

  Hasło „ pozwala na uzyskanie sporej liczby zróżnicowanych rezultatów. W sieci funkcjonują specjalne strony, służące tylko do przeglądania ofert noclegowych w danym miejscu kraju. Jest to narządzie niezwykle przydatne, gdyż użytkownicy mogą tam oceniać daną ofertę, a to nierzadko ułatwia wybór przyszłym użytkowniku. We Wrocławiu oprócz ogromnej liczby hoteli znajduje się także dużo miejsc, służących za kwatery robotnicze. Są to domy i mieszkania osób prywatnych, których mieszkańcy udostępniają pokoje lub apartamenty. Ich warunki są bardzo zróżnicowane, tak samo jak koszty wynajmu. W większości sytuacji są to oferty korzystne i przystępne.

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.