ARTICLES
 • Lut
  20

  Czym wyróżnia się Szwajcaria Kaszubska

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Szwajcaria Kaszubska to potoczna nazwa głównej części Pojezierza Kaszubskiego. Obszar ten wyróżnia się tym, że ze wszystkich innych części jest zdecydowanie najwyżej położony. Na tym terenie znajduje się jedno z najwyższych wzniesień Niżu Polskiego, a mianowicie Wieżyca, która liczy sobie 329 m.n.p.m.

  Zaczekaj chwilę! Zaciekawił Cię artykuł? Masz ochotę na kolejne dodatkowe informacje (http://www.ladowarki-lublin.pl/kontakt.php)? To miłe. Kliknij w poniższy link i przeloguj się do strony z detalami na wybrany temat.

  Ta charakterystyczna część Kaszub jest urokliwa, niewiele jest tutaj miast. Jedynym są Kartuzy.

  jezioro-wakacje

  Reszta powierzchni to przez obszary dzikie. Tak przedstawia nam się Szwajcaria Kaszubska oraz domki wakacyjne rezerwowane w tej części. Szwajcaria Kaszubska to świetne miejsce do tego, a żeby pieszo podziwiać piękno przyrody, której nie odnajdziemy już w dużych miastach oraz terenach przylegających do nich. W celu zaprezentowania nam unikalnego piękna tych zakątków, posłużą nam szlaki opracowane specjalnie dla odwiedzających. Mamy tutaj możliwość skorzystania ze Szlaku Kaszubskiego a także Drogi Kaszubskiej.

  Brylant Kaszub wśród globtroterów, to nie tylko Kaszubska Szwajcaria. Turystów do tego zakątka przyciągają Bory Tucholskie. Jest to jedne z większych w kraju kompleksów Borów Sosnowych. Jego rozmiar jest szacowany na ok.

  Zachęcamy – naciśnij tutaj wycieczki do egiptu i przenieś się na kolejną naszą stronę. Na niej czekają na Ciebie świeże oraz rzetelne artykuły.

  trzech tysięcy km². Na tym obszarze można się zatrzymać, gdyż swoją działalność prowadzą tutaj osoby, które oferują domki letniskowe, w Borach Tucholskich możemy oglądać niespotykaną w innych częściach Polski florę oraz faunę, dlatego też tego rodzaju usługi cieszą się dużym powodzeniem.

  W szczególności atrakcyjne jest obserwowanie w naturalnym środowisku takich zwierząt jak bocian czarny, bobry czy też żurawie. Warto nie zapominać o tym, że nie wszędzie można nająć domki letniskowe w Borach Tucholskich, gdyż przeważająca część ich obszarów jest objęta programem Natura 2000. Na ich terenie zostało także utworzonych parę parków krajobrazowych, które dość mocno ograniczają rozbudowę baz hotelowych na tym obszarze. Pomimo to, zakątków, które możemy podziwiać jest na tyle dużo, że każdy, kto zechce pojechać w Bory Tucholskie będzie się czuł zrelaksowany a także usatysfakcjonowany z wyjazdu.

  Spędzanie wakacji w takim miejscu będzie relaksem dla naszego ducha jak i ciała, gdyż oddychanie tak świeżym powietrzem jest nierealne w największych miastach.

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.