ARTICLES
 • mar
  06

  Jantar – i niesamowita zagadka Bursztynowego Szlaku

  Posted in Na czym ćwiczyć?, Turystyka, Wakacje
  Jantar to wieś letniskowa która leży w województwie pomorskim, na pograniczu Mierzei Wiślanej i Żuław Wiślanych. Nazwa wsi nie bez przyczyny odnosi się do jednego z najogromniejszych bałtyckich skarbów, albowiem leży ona na trasie dawnego Szlaku Bursztynowego. Z tego również powodu, corocznie odbywa się tu finał Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu.

  Za czasów intensywnego ruchu na Szlaku Bursztynowym, Jantar był rewelacyjnie rozwiniętą i bogatą osadą z barami i noclegowniami dla turystów. W czasach teraźniejszych wieś funkcjonuje, jako kurort turystyczny z szerokimi, piaszczystymi plażami. Są one czyściutkie, bezpieczne i właściwie przyszykowane zarazem dla relaksującego, jak i czynnego wypoczynku.

  Gdyż Jantar słynie z bursztynu nie wyłącznie w naszym kraju, ale i w całej Europie, to właśnie tutaj odbywa się finał Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu. Zawody te urządzane są na plażach polskiego wybrzeża od 1998 r. Dodatkową atrakcją konkursów są przeróżnego rodzaju gry, zabawy a także występy gwiazd. Wielbiciele bursztynów zapewne będą chcieli odwiedzić Muzeum Bursztynnictwa, w którym uzbierano unikalne wyroby z bursztynu, ryciny, oryginalne mapy oraz stare zdjęcia. Można tutaj również zaznajomić się z historią miejscowości i dziejami połowu bursztynów. Atrakcyjnych wrażeń i informacji może zapewnić też spotkanie z rybakiem, który przekaże ciekawe historie powiązane z morzem, a także wytłumaczy specyfikę swojej pracy. Można też kupić od niego niedawno co złapane, morskie ryby.

  Znaną jantarską atrakcją jest Wioska Indiańska – więcej w tym temacie, gdzie można zobaczyć oryginalne tipi, zwiedzić muzeum Indian, zapoznać się z ich obyczajami i pomysłami na rozrywkę. Należy również posłuchać opowieści o dziejach Indian oraz zaopatrzyć się w ręcznie wykonane pamiątki związane z indiańską kulturą.

  Wejdź do tego portalu i kontynuuj przeglądanie (https://www.uroczysko7stawow.pl/hotel/o-hotelu) zajmujących wpisów. Opublikowaliśmy ich tam masę i wszystkie stworzyliśmy z myślą o czytelnikach.

  Jantar znajduje się na szlaku wąskotorowej Żuławskiej Kolei Dojazdowej. Kolejka turystyczna kursuje tutaj na trasie Nowy Dwór Gdański – Stegna Gdańska oraz Sztutowo – Mikoszewo Ujście Wisły. Warto skorzystać, zatem z przejażdżki gwarantującej wiele ciekawych wrażeń. W trakcie pobytu w Jantarze na sto procent atrakcyjna będzie także wizyta w Mini Zoo gdzie znajdują się strusie, kury, króliki, kozy, osły, świnie oraz inne zwierzęta domowe, a także w gospodarstwie edukacyjnym Pasieka „U Strusi”, gdzie mieści się interesująca wystawa i filmy poświęcone strusiom i pszczołom i szklany ul obserwacyjny z żywymi owadami. Można tu też zakupić miód z miejscowej pasieki. Sławą cieszą się także tutejsze ośrodki jazdy konnej: Grupa Buffalo Bill i Farma Jantar.

  Z uwagi na korzystny mikroklimat i szansy użytkowania tutejszych źródeł solankowych, Jantar ma możliwość stać się w najbliższej przyszłości ośrodkiem rehabilitacyjno – leczniczym.

  ***Całkowitą propozycję na wakacje dwa tysiące czternaście w Jantarze można wyszukać w serwisie lub klikając na niżej umieszczone linki:- Jantar domki letniskowe- noclegi Jantar- odpoczynek 2014

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.