ARTICLES
 • Mar
  22

  Udany odpoczynek nad morzem w Mielnie

  Posted in Turystyka, Wakacje, Na czym ćwiczyć?
  Mielno to słynna miejscowość wakacyjna znajdująca się na polskim wybrzeżu i nad jeziorem Jamno. Razem z sąsiadującą z nią miejscowością Unieście tworzy kompleks wypoczynkowo – rekreacyjny, rewelacyjnie przystosowany by przyjąć turystów planujących wypoczynek 2014 nad morzem Bałtyckim!

  serwis internetowy 
<div style="text-align:justify">Podstawowymi atutami, dla których warto zwiedzić Mielno są przede wszystkim uwarunkowania [TAG=przyroda’ title=’plaża’ style=’margin:4px;’/>
<div class=
  Autor: pawelkoszalin
  Źródło: http://www.flickr.com

  – umiejscowienie nad morzem Bałtyckim i jeziorem, śliczna plaża i bardzo dobry mikroklimat. Wśród zabytków powinno się wymienić cztery obiekty. Pierwszym z nich jest gotycki kościół Przemienienia Pańskiego zbudowany w XV w., 750 m od wybrzeża morskiego. Jednonawowa, ceglano – kamienna świątynia spełniała kiedyś także rolę obronną, o czym świadczy jego umiejscowienie na niewielkim wzniesieniu, wkoło, którego widać ślady fos, a także grube mury i wąskie okna dwukondygnacyjnej wieży. We wnętrzu kościoła jest bardzo dużo cennych obiektów, między innymi barokowa ambona z XVIII w.

  Nie wahaj i sprawdź w najnowszej treści (https://www.redpike.pl/pol_m_Przynety_Jaskolki-Drop-Shot-271.html), w jaki sposób podszedł do tego tematu inny autor – jego wpis także jest bardzo ekscytujący!

  z rzeźbami czterech ewangelistów, dwa dzwony kościelne, neobarokowy obraz Wniebowstąpienie, a także neogotyckie: chrzcielnica, wieczna lampka oraz dwa witraże w prezbiterium Dobry Pasterz i Święta Rodzina.Innymi zabytkami są: park dworski z przełomu XVIII/XIX w., willa szachulcowa przy ul. Kościuszki 11 z początku XX w. oraz drewniany pensjonat przy ul.

  Pragniesz doszkolić się z owego ciekawego zagadnienia? Zatem najlepiej trafiłeś. Najnormalniej w świecie idź tu i przejdź do następnej witryny.

  1 Maja 13 z początku XX w. Interesującym obiektem jest też rzeźba jelenia mieszcząca się przed Urzędem Gminy, którą ufundował jeden z tutejszych ziemian, ażeby uczcić pomyślne łowy. Trzeba też zobaczyć pomnik lotników, dwa betonowe bunkry oraz urokliwą aleję lipową biegnącą z Mielna do Mielenka.

  Walorem Mielna jest głównie czysta, kilometrowa i piaszczysta plaża. Jej szerokość waha się od 30 do 54 m. Plaża jest drobnoziarnista, a na odcinku od ul. Słonecznej do Nurtu Jamneńskiego miejscami kamienista. Dookoła niej mieszczą się liczne kawiarnie, restauracje, smażalnie ryb jak również inne obiekty gastronomiczne i handlowe. Wzdłuż plaży wiedzie droga spacerowa. Ulokowano tu również park nadmorski, w którym mieści się muszla koncertowa. W Mielnie urlopowicze mogą cieszyć się bardzo korzystnym mikroklimatem. Powietrze jest tu bogate w sól i jod i jest nadzwyczaj bardzo dobre dla osób mających kłopoty z układem oddechowym.

  Sporo atrakcji czeka na nas również nad Jeziorem Jamno. Jest to jezioro przybrzeżne, odgrodzone od morza Bałtyckiego mierzeją. Jamno jest wyjątkowo popularne wśród wielbicieli sportów wodnych. Na przystani żeglarskiej Klubu Morskiego „Tramp” przy 140-metrowym pomoście funkcjonuje wypożyczalnia jachtów, kajaków i rowerków wodnych. W sezonie istnieje szansa udania się na rejs po jeziorze, stateczkiem wycieczkowym „Mila”.

  Do ciekawych wydarzeń odbywających się w Mielnie bezsprzecznie zaliczyć można Międzynarodowy Zlot Morsów w styczniu lub lutym, Nadbałtycką Wiosnę Esperancka, Magiczne Święto – Mieleńska Noc Świętojańska, Otwarcie sezonu żeglarskiego – Morski Klub „Tramp”, „Operę nad Bałtykiem”, Bieg Śniadaniowy, Otwarcie Hyde Parku, Mieleńską Noc na Gorąco, Przegląd Teatrów Ulicznych i Festiwal Latawca oraz Folkową Fiestę czyli Dożynki Gminne.

  Trzeba zaznaczyć, że przez Mielno przebiega parę tras rowerowych. Do najładniejszych z nich należy szlak Mielenko do Chłopów i Sarbinowa biegnący przez przy wydmowy las iglasto – liściasty.

  ***Całkowitą propozycję na wakacje 2014 w Mielnie można odszukać w serwisie bądź klikając na niżej znajdujące się linki:- apartamenty nad morzem (przejdź do strony)- domki Mielno

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.