ARTICLES
 • lis
  23

  Gdzie udać się na urlop?

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Coraz częściej wybiera się na urlop mniej popularne zakątki Polski. Znudziły się już oblężone turystyczne miejscowości, pełne niewyszukanych atrakcji, równie kiczowatych upominków i przede wszystkim wypełnionych zwiedzającymi. Dokąd więc pojechać, żeby podziwiać uroki Polski w pełnej odsłonie?

  Podkarpacie – perła turystykiW całej Polsce pełno jest małych, malowniczych miejsc o których mało kto do tej pory słyszał. Takie miejscowości umożliwiają pełnie wypoczynku w odludnym miejscu, a co najbardziej istotne w niewysokiej cenie. Podkarpacie jest prawdziwą kopalnią tego typu miejscowości. Jedną z najbardziej urokliwych miejscowości na tym terenie jest Iwonicz-Zdrój. Jest to miasteczko uzdrowiskowe, znane głównie z wód leczniczych i sanatoriów. Należy jednak pamiętać, że to miasteczko jest położone w bardzo korzystnym dla turysty miejscu – sporo atrakcji znajduje się nie dalej, jak godzinę pieszej wędrówki z centrum miejscowości. Będąc w pobliżu dobrze jest odwiedzić warzelnię soli, zabytkowy kościół czy piękne, drewniane domy wypoczynkowe. Warto też wybrać się na piszą wędrówkę na Górę Żabią, by z wysokości podziwiać uroki tego miejsca.

  Na Śląsku również jest pięknie

  mapa

  Autor: Integer S.A.
  Źródło: Integer S.A.

  Śląsk kojarzy się z wydobyciem węgla, brudnym powietrzem i zrujnowanym budownictwem. Nie brzmi to dobrze dla osoby szukającej dobrego punktu do spędzenia urlopu, jednak i w tamtej okolicy można znaleźć malownicze, małe miejscowości. Najlepszym| tego obrazem może być Ustroń. Jest to miejscowość położona nad rzeką Wisłą, na południu Śląska, daleko od wszystkich zanieczyszczeń. Miejscowość ta także jest znana jako uzdrowiskowa, mimo że nie znajduje się tam żadne ujęcie wód leczniczych. (Noclegi Zielona Góra) W mieście jest dużo atrakcji jak muzeum ustrońskie czy stary browar. Turyści lubiący pisze wędrówki znajdą tam bardzo dużo rozrywki – liczne szlaki pieszej wędrówki są urozmaicone przez parki linowe czy Leśny Park Niespodzianek. Poszukując noclegu w Ustroniu dobrze jest zastosować wyszukiwarkę internetową, wpisując przykładowo frazę „Ustroń noclegi”. W ten sposób można zaoszczędzić dużo pieniędzy i znaleźć nocleg – zakopane ekskluzywny hotel położony w korzystnej lokalizacji.

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.