ARTICLES
 • kw.
  25

  Nie tylko Zakopane

  Posted in Turystyka, Wakacje
  O ile myślisz o wycieczce nad Podhale, przemyśl, czy nie warto zobaczyć odmienny kurort niż zadeptane Zakopane. Kraina Tatr chowa w sobie mnóstwo fajnych miejsc, które są niedoceniane przez Polaków. Klasycznym przykładem jest urokliwa Białka Tatrzańska, która jest położona tylko 20 km od Stolicy Tatr. Jest to cicha i niewielka wieś turystyczna, która gwarantuje wiele atrakcji dla przyjezdnych.

  Tatry

  Autor: hosiawak
  Źródło: www.flickr.com
  Najważniejszym punktem, które nęci ludzi z całej Polski, są prawdopodobnie najbardziej urokliwe baseny termalne w Polsce. Zostały skonstruowane dwa lata temu i są trafnym wyborem dla ludzi, którzy chorują na różnorakie schorzenia. Gorąca woda skutecznie relaksuje i może wykurować wiele schorzeń.

  Żeby poszerzyć wiedzę na przedstawiany temat obejrzyj stronę (https://www.warynski.pl/blog/jakie-sa-mozliwosci-zamiany-mieszkania/), która posiada interesujące informacje na prezentowany temat – trzeba tylko kliknąć!

  Znakomite baseny termalne w Polsce proponuje się osobom mającym problemy z reumatyzmem.

  Ale Białka Tatrzańska to nie tylko najbardziej atrakcyjne baseny termalne w Polsce. Ta górska miejscowość zapewnia nie lada gratkę dla miłośników zabytków. Warto zwiedzić liczący ponad 300 lat niewielki kościółek. Zbudowany on został totalnie z drewna i jest słynnym fragmentem przepięknego Szlaku Architektury Drewnianej. Można wewnątrz poczuć cudowną atmosferę lokalnej kultury. O ile zabytek przypadnie wam do gustu, następnym razem pojedźcie na trasę w inne części Podhala, gdzie stoją podobne urokliwe budowle.

  W ciepłe dni Białka Tatrzańska okazuje się wygodną bazą wypadową na wędrówki górskimi trasami. Jest tu także coś dla zwolenników mocnych wrażeń – Białka Tatrzańska ma bystrą rzekę, na której da się pływać specjalnymi kajakami. Górskie tereny doskonale nadają się na loty paralotnią.

  W zimowe miesiące zaś Białka Tatrzańska jest najlepszą miejscówką dla wielbicieli białego szaleństwa.

  Białka Tatrzańska zapewnia aż cztery w pełni funkcjonalne wyciągi narciarskie. To znakomity wybór dla tych narciarzy, którzy stawiają na eleganckie stoki zjazdowe. Zziębniętym nartami turystom polecamy naturalnie najciekawsze baseny termalne w Polsce, które mogą rozruszać każdego.

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.