ARTICLES
 • Cze
  17

  Nie tylko Zakopane

  Posted in Turystyka, Wakacje
  O ile myślisz o wycieczce nad Podhale, przemyśl, czy nie warto zobaczyć odmienny kurort niż zadeptane Zakopane. Kraina Tatr chowa w sobie mnóstwo fajnych miejsc, które są niedoceniane przez Polaków. Klasycznym przykładem jest urokliwa Białka Tatrzańska, która jest położona tylko 20 km od Stolicy Tatr. Jest to cicha i niewielka wieś turystyczna, która gwarantuje wiele atrakcji dla przyjezdnych.

  Tatry
  Autor: hosiawak
  Źródło: www.flickr.com
  Najważniejszym punktem, które nęci ludzi z całej Polski, są prawdopodobnie najbardziej urokliwe baseny termalne w Polsce. Zostały skonstruowane dwa lata temu i są trafnym wyborem dla ludzi, którzy chorują na różnorakie schorzenia. Gorąca woda skutecznie relaksuje i może wykurować wiele schorzeń.

  Żeby poszerzyć wiedzę na przedstawiany temat obejrzyj stronę (https://www.warynski.pl/blog/jakie-sa-mozliwosci-zamiany-mieszkania/), która posiada interesujące informacje na prezentowany temat – trzeba tylko kliknąć!

  Znakomite baseny termalne w Polsce proponuje się osobom mającym problemy z reumatyzmem.

  Ale Białka Tatrzańska to nie tylko najbardziej atrakcyjne baseny termalne w Polsce. Ta górska miejscowość zapewnia nie lada gratkę dla miłośników zabytków. Warto zwiedzić liczący ponad 300 lat niewielki kościółek. Zbudowany on został totalnie z drewna i jest słynnym fragmentem przepięknego Szlaku Architektury Drewnianej. Można wewnątrz poczuć cudowną atmosferę lokalnej kultury. O ile zabytek przypadnie wam do gustu, następnym razem pojedźcie na trasę w inne części Podhala, gdzie stoją podobne urokliwe budowle.

  W ciepłe dni Białka Tatrzańska okazuje się wygodną bazą wypadową na wędrówki górskimi trasami.

  Czy znalazłeś konieczne informacje na omawiany wątek? Jeżeli tak, to świetnie, ale nie mniej interesujące będą wiadomości na tym portalu. Wówczas przejdź tutaj (https://muzeum1939.pl/konferencje).

  Jest tu także coś dla zwolenników mocnych wrażeń – Białka Tatrzańska ma bystrą rzekę, na której da się pływać specjalnymi kajakami. Górskie tereny doskonale nadają się na loty paralotnią.

  W zimowe miesiące zaś Białka Tatrzańska jest najlepszą miejscówką dla wielbicieli białego szaleństwa.

  Białka Tatrzańska zapewnia aż cztery w pełni funkcjonalne wyciągi narciarskie. To znakomity wybór dla tych narciarzy, którzy stawiają na eleganckie stoki zjazdowe. Zziębniętym nartami turystom polecamy naturalnie najciekawsze baseny termalne w Polsce, które mogą rozruszać każdego.

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.