ARTICLES
 • Lis
  08

  W okresie letnim poza kosmetykami, które stosowane są na co dzień, duża liczba pań zaczyna myśleć także nad innymi środkami

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Lato jest bardzo specyficznym czasem z różnych przyczyn. Przede wszystkim czas letni to wysokie temperatury, dni czasami nawet upalne. Okres letni kojarzony jest też z urlopem, czyli z czasem, w którym można odpocząć. Czas ten bywa również przeznaczany na lepszą dbałość o zdrowie i urodę. Zalecane jest, by w czasie letnim stosować mniej kosmetyków kolorowych, czyli takich jak na przykład cienie do powiek czy ciężkie pudry.

  Środki takie jedynie niepotrzebnie obciążają skórę i zamykają dostęp powietrza, który w lecie jest szczególnie przy znacznie zwiększonej temperaturze większość środków kosmetycznych rozpuszcza się, tworząc nieestetyczny efekt. Dlatego w okresie letnim zalecane jest wykonywanie wyłącznie skromnego makijażu lub całkowita z niego rezygnacja. Lato wymaga zatem specjalnej pielęgnacji, a co z tym związane odmiennych kosmetyków (spróbuj: ) niż zwykle.

  Wyszczuplanie

  Geny i styl życia
  Autor: Bird&Co.
  Źródło: Bird&Co.

  W okresie letnim poza środkami, których używa się cały rok, takimi jak krem przeciwzmarszczkowy, wiele kobiet zaczyna myśleć również nad innymi środkami. Lato oznacza możliwość założenia krótkich i przewiewnych ubrań, jak również kostiumu kąpielowego, przykładowo na plażę. Z tego powodu wiele osób pracuje nad wymarzoną sylwetką przed latem. By to osiągnąć wprowadzane są diety i rozmaite plany ćwiczeń. Wiele pań sięga także po specjalistyczne środki. Posiadają one działanie ujędrniające oraz nawilżające skórę. Coraz więcej osób kupuje również kosmetyki wyszczuplające. Są to różnego rodzaju balsamy i peelingi, których zadaniem jest wspomóc kurację odchudzającą.

  Pielęgnacja skóry

  Dbanie o skórę w okresie letnim opiera się głównie na intensywnym jej nawilżaniu. Podwyższone temperatury i inne czynniki niejednokrotnie bowiem mogą doprowadzić do zbytniego wysuszania skóry. W przypadku skóry na twarzy niekiedy wystarczający jest jedynie zwykły krem pod oczy. Zalecane jest natomiast regularne używanie balsamów do całego ciała – .

  Jeśli masz ochotę zgłębić więcej, doczytaj ponadto (https://www.avocaparkingpyrzowice.pl/noclegi.html) treści zawarte na kolejnej witrynie – tam mamy na Ciebie dodatkowe wpisy.

  Latem niezwykle ważną sprawą jest opalanie. Należy chronić skórę przed jego negatywnymi następstwami, jak również właściwie ją pielęgnować po opalaniu. W tym celu dostępne są różnorodne kosmetyki do opalania.

  Zainteresował Cię ten tekst? To przejdź do oferty noclegi w szklarskiej porębie, aby zaznajomić się z ciekawymi info na ten temat, które dla Ciebie opublikowaliśmy.

  Ich wybór jest niezwykle szeroki, a rodzaj kosmetyku zależeć będzie od typu skóry i jej odcienia.

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.