ARTICLES
 • Kwi
  28

  Dokąd warto wyjechać w tegoroczne wakacje?

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Szybkimi krokami zbliża się upragnione lato. Już dzisiaj warto pomyśleć nad tym, gdzie pojechać na swoje wakacje. Każde biuro turystyczne ma do zaproponowania kilka atrakcyjnych wariantów, które zaciekawią wielu globtroterów.

  Panująca aura sprawia, że gro z nas myśli pojechać do ciepłych krajów, ażeby tam nasycić się słońcem oraz dużymi temperaturami. Osobom, które właśnie w takiej atmosferze mają chęć odpoczywać biura podroży proponują popularne kierunki w postaci państw znajdujących się w okolicach Morza Śródziemnego. Ostatnimi czasy turyści z Polski wyjeżdżali w takie regiony jak Egipt czy Grecja. Szczególnie korzystne zdają się być wyjazdy last minute do Egiptu, jeśli znajdziemy dobrą okazję, do tego kraju możemy wybrać się już za stosunkowo niewielkie pieniądze.

  Kraj piramid, pomimo tego, że jest państwem, w którym aktualnie sytuacji polityczna nie jest pewna, cieszy się wielkim zaufaniem przyjezdnych. Wszystko dlatego, że kraj ten ma do zaproponowania wiele ciekawych atrakcji. Nad Nil nie przybywa się już jedynie, by podziwiać piramidy i Sfinksa. Tu też możemy dobrze bawić się w samych hotelach, które proponują swoim klientom moc wrażeń. Nurkowanie, lot balonem jak również rejs po Nilu, to zaledwie jedne z wielu atrakcji.

  Wielką wziętością cieszą się nieustannie wycieczki do Grecji. Tam pogoda też nigdy nie zawodzi gości. Wakacje – eccoholiday.com/region/hiszpania/gran-canaria/ – można spędzić bez problemu zarazem na Krecie jak również w okolicach Aten. Wszędzie będziemy stykać się z zabytkami architektury hellenistycznej. Akropol, Partenon jak również Olimp rokrocznie ściągają do siebie miliony turystów ze świata.

  Jeśli chcemy poznać kulturę, która łączy w sobie cechy kultury europejskiej a także arabskiej, świetnym pomysłem będą wakacje w Turcji. Tureckie wybrzeże jest zawsze doskonale przygotowane na przyjęcie wielu turystów z Europy. Ciepłe morze jest tu niemal, przez 12 miesięcy w roku. A więc jeśli pragniemy odrobinę egzotyki, Turcja może okazać się znakomitym wyborem. Spędzenie trochę czasu w zupełnie innej kulturze zapewne będzie fantastycznym doświadczeniem. Takie wakacje (rego-bis.pl – ciekawy serwis-przejdź do nas po linku tę zakładkę) na lato 2014 zapewne śnią się niejednemu z nas.

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.