ARTICLES
 • lip
  20

  Najlepszy odpoczynek nad Morzem Bałtyckim? Garść rzeczy, o których nie słyszałeś

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Polskie wybrzeże stanowi świetną alternatywę, jeśli chodzi o spędzenie letnich wakacji. Nadmorskie kurorty posiadają różnorodną ofertę dotyczącą rozrywki i noclegów w zależności od wielkości i lokalizacji. Są w Polsce miejsca słynące z bardzo zadbanych i urokliwych plaż. Natomiast nierzadko zdarza się tak, że najliczniej odwiedzane i popularne nadmorskie kurorty posiadają bardzo wąską i krótką plażę. Tak jest na przykład w Sopocie. Oprócz tego modne kurorty są zazwyczaj niezwykle tłoczne, co utrudnia wypoczywanie.

  Z tego powodu wiele ludzi na wakacje wybiera kurorty małe, takie jak na przykład Dźwirzyno (zobacz na Co prawda plaże w tego rodzaju miejscowościach również czasami są zatłoczone, jednak wystarczy przespacerować się kilkadziesiąt metrów, by odszukać miejsce bardziej odludne, a czasami nawet całkowicie bezludne.

  Co zjeść?

  Plaża nad Bałtykiem

  Autor: MVolkmann
  Źródło: http://www.flickr.com

  Urlop jest bardzo specyficznym czasem, w który często podstawowym problemem jest to, co w danym dniu zjeść na obiad. Wielu ludzi wychodzi z założenia, że wakacje na wybrzeżu bez zjedzenia ryby się nie liczą. Dlatego niezwykle chętnie odwiedzane są jadłodajnie i restauracje serwujące smażoną i pieczoną rybę morską. Należy jednak pamiętać, że w przeważającej ilości ryby takie podawane w daniach pochodzą z hurtowni, a w dużej części nie są nawet złowione w Bałtyku. Należy przywiązywać wagę do tego, jaką rybę się zamawia.

  Jeżeli zaprezentowane w tym miejscu materiały są według Ciebie absorbujące, kliknij ten link, ponieważ w danym serwisie (astorhotel.pl/wakacje-nad-morzem/) również przeczytasz coś wartościowego!

  W okolicach lipca i sierpnia, a więc w najpopularniejszym czasie urlopowym, w Bałtyku łowi się jedynie śledzia i flądrę, i właśnie te gatunki można zjeść z pewnością, że są świeże. Tak samo jest z rybami wędzonymi, spora liczba sprzedawców otrzymuje transporty ryb już po wędzeniu, które jedynie wieszane są w zimnym dymie.

  Gdzie zanocować?

  Oferta noclegowa miejscowości nadbałtyckich jest niezwykle szeroka. W większych kurortach są dostępne między innymi lulsusowe hotele i pensjonaty. Jeżeli chodzi o mniej kosztowne opcje, najlepiej jest wynająć pomieszczenie w kwaterze prywatnej.

  Czy masz wątpliwości odnośnie do opisywanej tematyki? Jeśli tak, to wejdź tu i poznaj informacje na przedstawiane zapytanie – na pewno będą one bardzo interesujące.

  Niekiedy dobrym rozwiązaniem jest zatrzymanie się w miejscowości trochę bardziej oddalonej od morza, gdyż w tego typu miejscach ceny są znacznie bardziej przystępne. Przykładem jest Darłowo, które pomimo lokalizacji jest miejscowością niezwykle chętnie odwiedzaną w czasie wakacji letnich. Oprócz tego oferowane są jeszcze domki letniskowe do wynajęcia, czasami na cały rok.

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.