ARTICLES
 • kw.
  02

  Zabytki Podhala

  Posted in Na czym ćwiczyć?, Turystyka, Wakacje
  Miasto Zakopane to dla gro z nas zimowa stolica Polski. Rokrocznie jest ono odwiedzane przez dziesiątki gości nie tylko z naszego kraju, ale też coraz częściej przez turystów ze Wschodu. Dlaczego tak tak jest? Atrakcje zakopane ma jedyne w swoim rodzaju i to one właśnie czynią unikalny klimat tego regionu. Atrakcje Zakopane są wyjątkowo charakterystyczne. Jedną z atrakcji jest z całą pewnością Kolejka na Kasprowy Wierch. Cieszy turystów blisko od osiemdziesięciu lat. Została skonstruowana jeszcze przed II wojną światową. Na szczyt Kasprowego Wierchu kolejka dowozi nas w dwanaście minut. Z powrotem możemy wybrać się na wycieczkę w dół Zakopanego.

  Wyprawy w góry

  Źródło: http://www.citypictures.net/

  Kolejna atrakcja, której nie możemy ominąć w trakcie pobytu w tymże mieście są naturalnie deptak Krupówki. Jest to najbardziej reprezentatywna ulica miasta, na której nigdy nie brak ludzi a także okolicznych handlarzy, którzy sprzedają pamiątki własnej roboty. Tutaj również znajduje się Muzeum Tatrzańskie jak również znany wszystkim hotel sopot hotel dla dzieci Morskie Oko. Wszyscy fani skoków narciarskich z pewnością również chcą zobaczyć Wielką Krokiew, na której co roku rywalizują najlepsi skoczkowie świata. Wielka Krokiew bez wątpienia dodaje miastu szczególnego klimatu nie tylko podczas zawodów, ale także w lecie. Zdjęcie z nią musi mieć każdy turysta odwiedzający miasto u stóp Tatr. Góry to również niepowtarzalne piękno, stąd też warto pójść na Gubałówkę, aby podziwiać panoramę Zakopanego. Stamtąd zobaczymy Giewont oraz wierzchołki gór. Koniecznie równie trzeba pójść nad Morskie Oko. Drugiego takiego zakątka nie znajdziemy w Polsce.

  Zakopane powolutku staje się również zakątkiem, gdzie można zadbać o odnowę biologiczną. Spa zakopane nie mogą narzekać na brak zainteresowanych ofertami, które świadczą. Pewne ośrodki posiadają już rezerwację na kilka miesięcy do przodu. To pokazuje, że można połączyć czynny odpoczynek i upiększanie swego wyglądu. Zakopane oferuje możliwość korzystanie z takiegoż właśnie atrakcyjnego połączenia. Z każdym rokiem liczba zainteresowanych jest coraz bardziej widoczna, co sprawia, że otwierane są następne pensjonaty zajmujące profesjonalną odnową biologiczną. Warto więc połączyć nocleg w Zakopanem (sprawdź na i rekreację w Spa.

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.