ARTICLES
 • Gru
  09

  Zabytki Podhala

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Zakopane to dla gro z nas zimowa stolica Polski. Rokrocznie jest ono odwiedzane przez setki tysięcy gości nie tylko z naszego kraju, ale również coraz częściej przez turystów ze Wschodu. Dlaczego tak tak jest? Atrakcje zakopane ma jedyne w swoim rodzaju i one właśnie czynią unikatowy klimat tego miejsca. Atrakcje zakopane są bardzo charakterystyczne. Jedną z z nich jest z całą pewnością Kolejka na Kasprowy Wierch. Działa ona blisko od 80 lat. Została zbudowana jeszcze przed wybuchem II wojny światowej. Na szczyt Kasprowego Wierchu kolejka dostarczy turystów w dwanaście minut. Z powrotem możemy udać się na wycieczkę w sam dół Zakopanego.

  Miasto Zakopane to dla gro z nas zimowa stolica Polski. Rokrocznie jest ono odwiedzane przez dziesiątki gości nie tylko z naszego kraju, ale też coraz częściej przez turystów ze Wschodu. Dlaczego tak tak jest? Atrakcje zakopane ma jedyne w swoim rodzaju i to one właśnie czynią unikalny klimat tego regionu. Atrakcje Zakopane są wyjątkowo charakterystyczne. Jedną z atrakcji jest z całą pewnością Kolejka na Kasprowy Wierch. Cieszy turystów blisko od osiemdziesięciu lat. Została skonstruowana jeszcze przed II wojną światową. Na szczyt Kasprowego Wierchu kolejka dowozi nas w dwanaście minut. Z powrotem możemy wybrać się na wycieczkę w dół Zakopanego.

  Wyprawy w góry
  Źródło: http://www.citypictures.net/

  Kolejna atrakcja, której nie możemy ominąć w trakcie pobytu w tymże mieście są naturalnie deptak Krupówki. Jest to najbardziej reprezentatywna ulica miasta, na której nigdy nie brak ludzi a także okolicznych handlarzy, którzy sprzedają pamiątki własnej roboty. Tutaj również znajduje się Muzeum Tatrzańskie jak również znany wszystkim hotel Morskie Oko. Wszyscy fani skoków narciarskich z pewnością również chcą zobaczyć Wielką Krokiew, na której co roku rywalizują najlepsi skoczkowie świata. Wielka Krokiew bez wątpienia dodaje miastu szczególnego klimatu nie tylko podczas zawodów, ale także w lecie. Zdjęcie z nią musi mieć każdy turysta odwiedzający miasto u stóp Tatr. Góry to również – http://www.ekspresbus.pl – niepowtarzalne piękno, stąd też warto pójść na Gubałówkę, aby podziwiać panoramę Zakopanego. Stamtąd zobaczymy Giewont oraz wierzchołki gór. Koniecznie równie trzeba pójść nad Morskie Oko. Drugiego takiego zakątka nie znajdziemy w Polsce.

  Zakopane powolutku staje się również zakątkiem, gdzie można zadbać o odnowę biologiczną. Spa zakopane nie mogą narzekać na brak zainteresowanych ofertami, które świadczą. Pewne ośrodki posiadają już rezerwację na kilka miesięcy do przodu. To pokazuje, że można połączyć czynny odpoczynek i upiększanie swego wyglądu. Zakopane oferuje możliwość korzystanie z takiegoż właśnie atrakcyjnego połączenia. Z każdym rokiem liczba zainteresowanych jest coraz bardziej widoczna, co sprawia, że otwierane są następne pensjonaty zajmujące profesjonalną odnową biologiczną. Warto więc połączyć nocleg w Zakopanem (sprawdź na eholiday.pl) i rekreację w Spa.

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.