ARTICLES
 • paź
  10

  Góry – interesująca opcja na urlop

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Pieniny

  Autor: PolandMFA
  Źródło: www.flickr.com
  Każdy wybiera 2 ponadczasowe kierunki urlopowych wojaży – góry i morze. W zasadzie można znaleźć zwolenników którejś z tych możliwości, są również tacy, którzy wskazują na obie albo decydują się na urlop nad jeziorem. Dzisiejszy artykuł powstał dla tych osób, które zamierzają w tym roku spędzić wakacje w górach.

  No i w teraz pojawia się pytanie – które dokładniej góry? Polska jest tak wyjątkowo zbudowana, że wszystkie wyżyny leżą na dole mapy. Popatrzmy zatem na zachodnią połowę, gdzie wypiętrzają się Sudety. To fajny kierunek na urlop, goście znajdą tam wiele wypoczynkowych miasteczek do odwiedzenia – m.in. Karpacz oraz Szklarską Porębę. Te górzyste okolice zawierają w sobie wiele malowniczych szlaków wędrówkowych. Jedynym mankamentem Sudetów jest to, że niełatwo poczuć tam atmosferę – sporo gości utrzymuje, że czuć tu niemieckość.

  Dalej na wschód leży Beskid Śląski i Mały, dużo ciekawsze tereny do zwiedzania. Wielbicielom skoków narciarskich rekomendujemy wczasy w Wiśle, gdzie jest wspaniałe muzeum najlepszego skoczka świata – Adama Małysza.

  Zobacz, w tym serwisie jest naprawdę ta strona (http://www.prozoo.pl/sklep/psy/przysmaki-dla-psa/Boxby/), która z pewnością Cię bardzo zaintryguje! Odnajdziesz w tamtym miejscu bardzo dużo interesujących informacji.

  Warto również spędzić parę dni w Żywcu, gdzie jest barokowy pałac z malowniczym parkiem, oraz Pszczynę.

  zakopane

  Źródło: www.morguefile.com

  No w wędrówkach palcem po planie Polski dochodzimy do Podhala. Najbardziej oczywistą miejscowością letniskową w tym obszarze jest Zakopane. Każdy uwielbia ten niepowtarzalny miejscowy klimat, który jest wytwarzany przez góralską kulturę. Jeżeli planujesz wyjechać na urlop do tego miejsca, musisz jak najprędzej namierzyć w sieci noclegi w Zakopanem jak na . To niezwykle chętnie wybierana przez przyjezdnych mieścina, więc potem może być ciężko zaklepać hotel.

  Jeżeli uważasz, że ten artykuł jest godny zainteresowania, to co pomyślisz, kiedy poznasz więcej wiadomości z tego źródła (https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-samochod-ciezarowy-definicja)?. Zwyczajnie kliknij tutaj oraz sprawdź.

  Warto podkreślić, że do Zakopanego przyjeżdżają nie wyłącznie goście z Polski, lecz też zza granicy, głównie z Federacji Rosyjskiej.

  Najbardziej na wschód leżą Bieszczady, które wyróżniają się niesamowicie malowniczymi pejzażami. Warto obejść je zwłaszcza jesienią, gdy można podziwiać niebywałą feerię barw.

  Gdy szukasz innych ciekawych miejsc. Przecież Kraków jest blisko Zakopanego.

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.