ARTICLES
 • maj
  08

  Dolny Śląsk polską doliną Loary

  Posted in Turystyka, Wakacje
  W Polsce nie brak zakątków, które idealne są na spędzenie paru wolnych dni bądź też letniego urlopu. Znalezienie takich miejsc nie jest żadnym problemem. Zdecydowana większość regionów Polski prowadzi już akcje promocyjne, które mają za zadanie przybliżenie wyjątkowego piękna, jakie można tam znaleźć. Jednym z takowych regionów Polski jest Dolny Śląsk.

  Bolesławiec, rynek z ratuszem

  Autor: ZnaneNieznane.pl
  Źródło: ZnaneNieznane.pl
  Wakacje na Dolnym Śląsku na pewno przypadną nam do gustu, albowiem tam czeka na nas mnóstwo atrakcji kulturalnych jak również i rozrywkowych.

  Wakacje Dolny Śląsk powinniśmy zacząć się w pierwszym rzędzie od największego miasta tego województwa, (Noclegi na dolnym Śląsku) czyli Wrocławia. Jest to jedno z najszybciej rozkwitających miast Polski.

  Przypadły Ci do gustu opisy umieszczone w tym artykule? W takim razie czytaj wpis (https://www.astorhotel.pl/oferty-specjalne/wczasy-odmladzajace-z-dieta-sirt-nad-morzem/), który umieściliśmy na nowej stronie. Tam znajdziesz dużo szczegółów.

  (Noclegi Wrocław) Tutaj właśnie spotkamy jeden z 4 stadionów, który był wielką areną rozrywek piłkarskich Mistrzostw Europy, które organizowaliśmy w minionym roku. Po tej imprezie pozostała profesjonalna baza hotelowa, która czeka na turystów. Hostele jak również hotele na pewno będą więc doskonale przygotowane na nasze przybycie. Warta zobaczenia jest Wyspa Słodowa, która znajduje się na samej Odrze. Jest to idealne miejsce na przechadzkę jak również podziwianie uroków samego Wrocławia. Tu także będziemy mogli pójść do kilku kościołów. We Wrocławiu czeka na nas duże udogodnienie w postaci karty turystycznej. To dzięki niej jest możliwe wejście do stu dwudziestu jeden instytucji kulturalny, sportowych jak również stricte rozrywkowych.

  Hotel Jarzębina w Dusznikach-Zdroju

  Autor: ZnaneNieznane.pl
  Źródło: ZnaneNieznane.pl

  Wakacje na Kujawach także mają swój urok, który warto zakosztować. Kujawy przez długi czas były niedocenione przez turystów, którzy woleli wyjeżdżać tylko do większych nadmorskich miast. Teraz jest już inaczej. Na terenach wchodzących w skład Kujaw mamy do dyspozycji coraz więcej miasteczek, które położone są nad pięknymi jeziorami. Rozwój turystyki jest na Kujawach niezmiernie widoczny.

  Jeżeli ktoś interesuje się sztuką architektoniczną okresu romańskiego powinien pojawić się na Kujawach bezwarunkowo. Tam będzie mógł poznać wiele budowli w tym właśnie stylu. Przez Kujawy biegnie także jeden z bardziej urokliwych szlaków turystycznych, jakim jest Szlak Piastowski. Region Kujaw to miejsca, które związane są także z kultem religijnym. To tutaj są miejsca kultu takie jak Markowice czy też Kalwaria Pakoska. Zatem jeśli jeszcze Kujawy są Ci nieznane, już dzisiaj zarezerwuj wakacyjny czas w tym jakże bajecznym regionie naszego kraju.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.