ARTICLES
 • Lip
  10

  Interesujące obiekty na Węgrzech i Słowacji, jakie warto odwiedzić

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Słowacja i Węgry są pięknymi państwami. I choć tak naprawdę na Ziemi generalnie dosłownie wszystkie państwa mają podróżnym dużo do zaoferowania, to prawda jest taka, że w sumie Słowacy i Węgrzy bez cienia wątpliwości mogą być bardzo dumni z własnego państwa. Sporym atutem tych miejsc jest to, z naszego punktu widzenia, że jakby nie patrzeć są bardzo blisko nas. Zwłaszcza mieszkańcy południowego krańca Polski nie mają zbytnio daleko. W takim razie: jak zorganizować sobie przednią wycieczkę po Słowacji albo Węgrzech? Początkowo warto spojrzeć na Słowację.

  Węgry Budapeszt
  Autor: Alessandro Caproni
  Źródło: http://www.flickr.com

  Chociaż nierzadko myślimy, iż Słowacja może zaoferować wyłącznie śliczne góry, to jednakże takowe postrzeganie naszych sąsiadów jest niesamowicie krzywdzące. W sumie akurat ze Słowakami nie mamy wiele do czynienia – przynajmniej jeśli wziąć w rachubę naszych sąsiadów. Chodzi tutaj o pozytywy, lecz także negatywy. Zasadniczo mamy do Słowaków neutralny stosunek, chociaż to nie oznacza, że ich w jakiś sposób ignorujemy. Można powiedzieć, że ostatnio coraz lepiej poznajemy Słowację. I bardzo dobrze, bo Słowacja atrakcje są niesamowicie interesujące, jest ich niezwykle dużo.

  Weźmy choćby pod uwagę Bratysławę, a więc oczywiście stolicę naszych południowych sąsiadów. Całkiem urokliwe miasto, choć dobrze widać swoisty prowincjonalizm oraz ślady po komunizmie. W bardzo dużym błędzie są ludzie, którzy twierdzą, że Bratysława jest nieinteresującą stolicą. Naturalnie to nie klimatyczny Wiedeń, który jest położony nieopodal, ale fani zwiedzania pięknych miast z całą pewnością powinni wiedzieć, iż Bratysława to takie miejsce, które należy odwiedzić. W szczególności, że przecież z Warszawy i kilku innych dużych miast można pojechać do Bratysławy wygodnym autobusem, konkretniej Polskim Busem.

  Słowacja- Bratysława
  Autor: young shanahan
  Źródło: http://www.flickr.com

  Trudno opisać w takowym tekście wszystkie atrakcje Słowacji, a należy przecież jeszcze nieco wymienić Węgry atrakcje. Cóż, z pewnością popularne jezioro Balaton to nadal takie miejsce, które nawet wśród Polaków nie odeszło do lamusa. Naturalnie można tak czy siak zapomnieć, że polscy podróżni będą masowo nawiedzali Balaton, lecz w czasie sezonu wakacyjnego bardzo widoczne są samochody na naszych rejestracjach. Należy także napisać, iż Budapeszt to prawdopodobnie najładniejsza stolica w Europie.

  Jest oryginalna witryna (http://www.sunlightestate.com/), na jakiej odnajdziesz interesujące informacje, które trzeba sprawdzić. Odwiedź ją pod tym linkiem.

  To pewnie bardzo kontrowersyjna teza, lecz doprawdy Budapeszt jest śliczny.

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.