ARTICLES
 • lis
  24

  Wczasy w Tatrach

  Posted in Turystyka, Wakacje
  O ile zamierzasz spędzić naprawdę wyśmienity urlop, powinieneś pojechać w najsłynniejsze polskie góry. Najczęściej odwiedzanym kurortem w tym rejonie jest rzecz jasna Zakopane, ulubiony cel podróży rzesz turystów z naszego kraju i z obcych stron. Nie ma się co dziwić, gdyż te górskie miasteczko ma masę atrakcji.

  Fani bacowskiej kuchni odwiedzą tu wiele knajp, które serwują wspaniałe dania. Fani nart zimą mogą tu przyjechać, żeby zjeżdżać ze wspaniałych zjazdów narciarskich. Zimową odbywają się tutaj regularnie zawody Pucharu Świata w skokach na nartach. Dzieciaki bez wątpienia ucieszą się, gdy zrobią sobie fotografię z Janosikiem. Można powiedzieć, że Zakopane każdemu coś zaoferuje, dlatego jest to cudowne miejsce na wakacje o każdej porze.

  Autor: Hamedog

  O ile jesteś fanem długich górskich wycieczek, powinieneś wiedzieć, że szlaki tatrzańskie często bywają rekomendowane tylko dla dość zaawansowanych podróżników. Są takie trasy, jak chociażby znana z wielu strasznych śmierci Orla Perć, na których są odcinki wspinaczkowe. Osobami, które powiedzą ci zorganizować jak najlepiej marszrutę i udzielą ci mnóstwa praktycznych wskazówek, są przewodnicy tatrzańscy, udostępniani do wynajęcia w Zakopanem. Przewodnicy tatrzańscy znają Tatry jak własną kieszeń, a więc z nimi poczujesz się bezpiecznie. Przewodnicy tatrzańscy to zwykle lokalni mieszkańcy, którzy od dzieciństwa chodzą po skalistych szczytach i mogą przekazać turystom wiele interesujących faktów i opowieści o tych obszarach.

  Interesuje Cię przedstawiany tekst? Jeżeli tak, to namawiamy do kliknięcia tu. To ciekawe oficjalne źródło, które także na pewno Cię zaabsorbuje.

  Wyjechanie na urlop w górach nie musi być rezygnacją z wody. W sercu Tatr funkcjonuje mnóstwo basenów dla turystów, a również baseny termalne, najlepsze dla osób chorujących na różnorakie schorzenia reumatyczne. Aby namierzyć takie instytucje w Zakopanem, do Google powinieneś wpisać sformułowanie „baseny Zakopane”.

  Przed podróżą do Zakopanego warto zakupić aktualny przewodnik albo skrupulatnie przejrzeć witryny sieciowe o tym tatrzańskim mieście.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.