ARTICLES
 • lut
  03

  Czy łowienie ryb jest w dalszym ciągu powszechne wśród polskich mężczyzn?

  Posted in Turystyka, Wakacje
  To nieco smutne, że młodzi Polacy coraz rzadziej chodzą na ryby. No cóż, najzwyczajniej w świecie czasy mamy bezlitosne, a więc spadek rangi wędkowania w polskim społeczeństwie nie powinien zdziwić. Jednak fakty są takie, że łowienie ryb to niezwykła frajda, wspaniałe hobby, które niejako sprawia, iż całe nasze funkcjonowanie jest o wiele ciekawsze. No a poza tym bardzo często jest tak, że najzwyczajniej wędkowanie to tak naprawdę jedyna prawdziwa rozrywka w naszym życiu. Wiadomo jak wygląda aktualny stan. Dobra, ale może napiszmy nieco o wędkowaniu.

  złowione ryby

  Autor: Giulia Passerini
  Źródło: http://www.flickr.com
  Na pewno, aby w Polsce mieć możliwość w 100% legalnie łowić ryby, trzeba posiadać stosowne pozwolenie. Chociaż wędkarze często na to uskarżają się, mówią, że kiedyś aż takiej papierkomanii oraz wydatków nie było, a i tak było tak, iż nie mieliśmy problemów z pustymi łowiskami. Jednakże prawo jest prawem – nierzadko stawiamy Niemców za wzór – a w końcu generalnie Niemcy są krajem, w którym mieszkańcy szanują obowiązujące prawo. W naszym kraju jest gorzej, ale zapewne sytuacja nie jest beznadziejna. Przecież wędkarze w Polsce umieją jakby nie patrzeć się przystosować.

  Sporą zaletą łowienia ryb jest z pewnością możliwość wypoczęcia na łonie natury. Skoro aktualnie spędzamy sporą część życia w nieprzyjemnych warunkach, definitywnie każde udane się na całkowicie świeże powietrze jest niemal czymś na wagę złota. Nigdy nie można myśleć, że wędkowanie to drogi sport. W szczególności, że karpie bądź smakowite szczupaki mamy okazję po złowieniu zjeść. Zatem można powiedzieć tak – absolutnie każdy kto szuka interesującego zajęcia powinien wciąż pod uwagę zaczęcie swojej przygody z wędkowaniem (więcej na ).

  Warto wiedzieć, że jeśli wędkować to nie tylko w naszym kraju. Przecież nie ma żadnego problemu z tym, aby łowić w choćby Szwecji. Północ Europy słynie z niesamowitych łowisk – działają agencje turystyczne, które są w stanie zorganizować takowy wyjazd.

  Poszukujesz następnych wiadomości na ten interesujący temat? Namawiamy więc do przejścia do innej witryny. Jak to zrobić? Kliknij na łącze do strony.

  Jeśli interesuje nas zagraniczna turystyka wędkarska powinniśmy przygotować się na znaczne koszty, ale warto. Chociaż tak czy siak w dalszym ciągu i w naszym kraju panują kapitalne warunki do wędkowania! Zobacz też wyprawy na ryby do Szwecji

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.