ARTICLES
 • Lut
  22

  Czy łowienie ryb jest w dalszym ciągu powszechne wśród polskich mężczyzn?

  Posted in Turystyka, Wakacje
  To nieco smutne, że młodzi Polacy coraz rzadziej chodzą na ryby. No cóż, najzwyczajniej w świecie czasy mamy bezlitosne, a więc spadek rangi wędkowania w polskim społeczeństwie nie powinien zdziwić. Jednak fakty są takie, że łowienie ryb to niezwykła frajda, wspaniałe hobby, które niejako sprawia, iż całe nasze funkcjonowanie jest o wiele ciekawsze. No a poza tym bardzo często jest tak, że najzwyczajniej wędkowanie to tak naprawdę jedyna prawdziwa rozrywka w naszym życiu. Wiadomo jak wygląda aktualny stan. Dobra, ale może napiszmy nieco o wędkowaniu.

  złowione ryby
  Autor: Giulia Passerini
  Źródło: http://www.flickr.com
  Na pewno, aby w Polsce mieć możliwość w 100% legalnie łowić ryby, trzeba posiadać stosowne pozwolenie. Chociaż wędkarze często na to uskarżają się, mówią, że kiedyś aż takiej papierkomanii oraz wydatków nie było, a i tak było tak, iż nie mieliśmy problemów z pustymi łowiskami. Jednakże prawo jest prawem – nierzadko stawiamy Niemców za wzór – a w końcu generalnie Niemcy są krajem, w którym mieszkańcy szanują obowiązujące prawo. W naszym kraju jest gorzej, ale zapewne sytuacja nie jest beznadziejna. Przecież wędkarze w Polsce umieją jakby nie patrzeć się przystosować.

  Sporą zaletą łowienia ryb jest z pewnością możliwość wypoczęcia na łonie natury. Skoro aktualnie spędzamy sporą część życia w nieprzyjemnych warunkach, definitywnie każde udane się na całkowicie świeże powietrze jest niemal czymś na wagę złota. Nigdy nie można myśleć, że wędkowanie to drogi sport. W szczególności, że karpie bądź smakowite szczupaki mamy okazję po złowieniu zjeść. Zatem można powiedzieć tak – absolutnie każdy kto szuka interesującego zajęcia powinien wciąż pod uwagę zaczęcie swojej przygody z wędkowaniem (więcej na ).

  Warto wiedzieć, że jeśli wędkować to nie tylko w naszym kraju. Przecież nie ma żadnego problemu z tym, aby łowić w choćby Szwecji. Północ Europy słynie z niesamowitych łowisk – działają agencje turystyczne, które są w stanie zorganizować takowy wyjazd. Jeśli interesuje nas zagraniczna turystyka wędkarska powinniśmy przygotować się na znaczne koszty, ale warto. Chociaż tak czy siak w dalszym ciągu i w naszym kraju panują kapitalne warunki do wędkowania! Zobacz też wyprawy na ryby do Szwecji
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.