ARTICLES
 • Cze
  12

  W jaki sposób owocnie wykorzystać czas wolny w jednym z najpiękniejszych miejscowości w Polsce?

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Większe polskie miasta są często i chętnie odwiedzane przez turystów z kraju i zagranicy. Szczególnie lubiane są takie miejsca, które posiadają bogatą historię mającą odzwierciedlenie w rozmaitych zabytkach. Na terenie Polski pod tym względem na pewno przoduje Kraków, który jest odwiedzany przez setki turystów. Bardzo w tyle jednak nie jest stolica Dolnego Śląska. Miasto to słynie również z dużej liczby zabytków architektonicznych, na przykład rozległego Rynku z charakterystycznym ratuszem.

  Rzeźby we Wrocławiu
  Autor: Kuruman
  Źródło: http://www.flickr.com

  Poza tym miasto znane jest z tego, że jest tam bardzo duża liczba różnorodnych mostów i kładek, dodających mu uroku. Spędzaniu wolnych chwil na świeżym powietrzu sprzyjają rozmaite parki i skwery, których we Wrocławiu jest idź www.www.domki-letniskowe.pl sporo. Miasto jest niezwykle przyjazne dla turystów, jest w nim wiele różnorodnych możliwości wypoczynku oraz rozrywki dla całej rodziny.

  Rozrywka we WrocławiuWrocław jest miastem bogatym w różnego rodzaju atrakcje. Jak w zasadzie w każdym dużym mieście jest tam spora liczbe kin, teatrów i innych tego rodzaju miejsc. Tym, co może przyciągać gości, jest także różnorodność wydarzeń kulturalnych, mających miejsce we Wrocławiu. Sporą część z tego to festiwale muzyczne dla miłosników rozmaitych gatunków i stylów. Od długiego czasu bardzo popularny jest wrocławski ogród zoologiczny, którego rozmiary są imponujące. ZOO ciągle jest przebudowywane i ulepszane, co zwiększa jego atrakcyjność. W mieście jest bardzo dużo miejsc, które warto odwiedzić z uwagi na ich malowniczość. dobrym przykładem jest Ostrów Tumski, gdzie znajduje się zabytkowa katedra oraz słynny most, gdzie zakochani wieszają kłódki na znak uczucia.

  Możliwości nocowania
  Wrocław nocą
  Autor: Maciek Lulko
  Źródło: http://www.flickr.com

  Jeżeli chodzi o noclegi we Wrocławiu, to oferta jest niezwykle szeroka. W zasadzie możliwe jest odszukanie opcji na każdą kieszeń. Ewentualne ceny uzależnione są od położenia, a więc odległości od centrum Wrocławia jak również od standardu. W mieście znajduje się spora liczba luksusowych hoteli o najwyższym standardzie. Dostępne są również hotele nie tak drogie oraz możliwości bardzo tanich noclegów. Do tych ostatnich z pewnością Zaliczają się hostele, gdzie możliwy jest nocleg już od kilkudziesięciu złotych. Dla miłośników nocowania pod namiotem lub w przyczepie najlepsze będą pola kempingowe, których na terenie Wrocławia jest sporo.

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.