ARTICLES
 • wrz
  08

  Znane atrakcje krajów śródziemnomorskich

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Miejsce naszych marzeń i snów, które przypomina baśniową krainę? To oczywiście Barcelona.
  Odnajdziemy tam zakątki, w których można się zakochać spędzając niepowtarzalne chwile.

  Zabytki Barcelony to nie tylko popularne miejsca. To także przepiękne, zadbane, szerokie, piaszczyste plaże,

  barcelona

  Autor: Athena Lao
  Źródło: http://www.flickr.com

  ciągnące się kilometrami deptaki i co najważniejsze: ludzie. To dzięki nim przemierzając ulicę Paseo de Gracia uśmiech nie schodzi nam z twarzy. Ulica ta, to jedna z bardziej spektakularnych ulic Barcelony. Mieszczą się przy niej dwa najbardziej sławne budowle stworzone przez Antonio Gaudiego. Pierwszy to Casa Batllo, dom oddany Gaudiemu do poprawki. Wielki artysta zechciał oddać cząstkę siebie i przekształcił smętną kamienicę w magiczną mieszankę kształtów, światła i kolorów. W niedalekim sąsiedztwie wielkie wrażenie na nas wywrze dom pod nazwą Casa Mila, który miał być odpowiedzią Gaudiego na brak spektakularnego budownictwa w mieście. Niestety z powodu zatargów ze zleceniodawcą nie został on ukończony, fakt ten, nie był jednak nigdy przeszkodą ku temu, aby owa realizacja została nazwana najpiękniejszym dziełem tego artysty.

  Następnie udajemy się obejrzeć najbardziej spektakularną z jego budowli. To Sagrada Familia. Bazylika, która od ponad 100 lat jest w ciągłej budowie. Spojrzenie na świątynię wystarczy,żeby mieć pewność, iż jest to działanie niezwykle odważne i oryginalne . Barrio Gotico, czyli Dzielnica Gotycka to średniowieczne centrum Barcelony,labirynt wąskich urokliwych uliczek, z tysiącami kawiarni i cukierni to przede wszystkim wymarzone miejsce na odpoczynek . Barcelona i Rzym to dla wielu z nas najbardziej urokliwe miasta w Europie. Co więcej, także nazwy zabytków mają ze sobą powiązane.

  Kiedy fascynuje Cię opisywany temat, to odsyłam do witryny, gdyż znajdziesz tu wiele ciekawych zagadnień w tym temacie.

  Otóż w Rzymie w pobliżu Palazzo Ambasciata di Spagna, mieściła się dawniej siedziba hiszpańskiej misji dyplomatycznej, więc schody znajdujące się obok nazwano hiszpańskimi. Od wieluset lat Schody Hiszpańskie są miejscem spotkań turystów i mieszkańców.

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.