ARTICLES
 • Mar
  04

  Fajne regiony na Słowacji i Węgrzech

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Słowacja i Węgry są pięknymi państwami. I chociaż tak naprawdę na tym świecie w zasadzie wszystkie państwa mają podróżnym dużo do zaoferowania, to fakty są takie, że w sumie Słowacy oraz Węgrzy bez dwóch zdań powinni być dumni z własnego państwa. Dużym atutem tych miejsc jest to, z naszego punktu widzenia, że jakby nie patrzeć są bardzo blisko nas. W szczególności mieszkańcy południowego krańca Polski nie mają daleko. Zatem: jak zorganizować dla siebie przednią wycieczkę po Słowacji albo Węgrzech? Na początek warto spojrzeć bliżej na Słowację.

  góry w Słowacji
  Autor: Marcus Povey
  Źródło: http://www.flickr.com
  Chociaż bardzo często uważamy, iż Słowacja jest w stanie zaoferować wyłącznie śliczne góry, to jednakże tego typu postrzeganie naszych serdecznych sąsiadów jest bardzo krzywdzące. W sumie akurat ze Słowakami nie mamy wiele do czynienia – przynajmniej jeśli wziąć pod uwagę naszych sąsiadów. Chodzi tutaj o pozytywy, lecz także negatywy. Zasadniczo posiadamy do Słowaków neutralny stosunek, chociaż to nie znaczy, że ich jakoś ignorujemy. Można powiedzieć, że ostatnimi czasy coraz lepiej znamy Słowację. I dobrze, bo Słowacja atrakcje są niesamowicie interesujące, jest ich niezwykle wiele.

  Słowacja- Bratysława
  Autor: young shanahan
  Źródło: http://www.flickr.com

  Weźmy choćby pod uwagę Bratysławę, zatem oczywiście stolicę Słowacji. Całkiem urocze miasto, chociaż widać pewien prowincjonalizm oraz ślady po komunizmie.

  Sądzimy, że nasz artykuł Ci się spodobał. Jeżeli tak, to na stronie masz możliwość przeczytać nowe interesujące informacje. Opowiedz o swoich przemyśleniach.

  W wielkim błędzie są tacy ludzie, którzy uważają, że Bratysława jest nieciekawą stolicą. Naturalnie to nie klimatyczny Wiedeń, który jest zlokalizowany nieopodal, lecz miłośnicy zwiedzania pięknych miast z całą pewnością muszą wiedzieć, iż Bratysława to takie miejsce, które trzeba odwiedzić. Szczególnie, że przecież z Warszawy i kilku innych dużych miast można jechać do Bratysławy wygodnym autobusem, konkretniej PolskimBusem.

  Ciężko opisać w takim artykule wszystkie atrakcje Słowacji, a należy przecież jeszcze pobieżnie opisać Węgry atrakcje . No cóż, na pewno legendarne jezioro o nazwie Balaton to ciągle takie miejsce, które nawet wśród naszych rodaków wcale nie odeszło w niepamięć. Naturalnie można zapomnieć, że polscy turyści będą w dziesiątkach tysięcy nawiedzali Balaton, ale w trakcie sezonu wakacyjnego widoczne są auta na polskich rejestracjach.

  Jeżeli publikowany tekst jest dla Ciebie wciągający, to zobacz również na pomocne notatki, które posiadają intrygujące informacje – zapewne Cię pochłoną zupełnie!

  Trzeba także wspomnieć, iż Budapeszt to chyba najładniejsza stolica w Europie. To pewnie mocno kontrowersyjna teza, lecz doprawdy Budapeszt jest piękny.

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.