ARTICLES
 • Kwi
  17

  Fajne regiony na Słowacji i Węgrzech

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Słowacja i Węgry są pięknymi państwami. I chociaż tak naprawdę na tym świecie w zasadzie wszystkie państwa mają podróżnym dużo do zaoferowania, to fakty są takie, że w sumie Słowacy oraz Węgrzy bez dwóch zdań powinni być dumni z własnego państwa. Dużym atutem tych miejsc jest to, z naszego punktu widzenia, że jakby nie patrzeć są bardzo blisko nas. W szczególności mieszkańcy południowego krańca Polski nie mają daleko. Zatem: jak zorganizować dla siebie przednią wycieczkę po Słowacji albo Węgrzech? Na początek warto spojrzeć bliżej na Słowację.

  góry w Słowacji
  Autor: Marcus Povey
  Źródło: http://www.flickr.com
  Chociaż bardzo często uważamy, iż Słowacja jest w stanie zaoferować wyłącznie śliczne góry, to jednakże tego typu postrzeganie naszych serdecznych sąsiadów jest bardzo krzywdzące. W sumie akurat ze Słowakami nie mamy wiele do czynienia – przynajmniej jeśli wziąć pod uwagę naszych sąsiadów. Chodzi tutaj o pozytywy, lecz także negatywy. Zasadniczo posiadamy do Słowaków neutralny stosunek, chociaż to nie znaczy, że ich jakoś ignorujemy. Można powiedzieć, że ostatnimi czasy coraz lepiej znamy Słowację. I dobrze, bo Słowacja atrakcje są niesamowicie interesujące, jest ich niezwykle wiele.

  Słowacja- Bratysława
  Autor: young shanahan
  Źródło: http://www.flickr.com

  Weźmy choćby pod uwagę Bratysławę, zatem oczywiście stolicę Słowacji. Całkiem urocze miasto, chociaż widać pewien prowincjonalizm oraz ślady po komunizmie. W wielkim błędzie są tacy ludzie, którzy uważają, że Bratysława jest nieciekawą stolicą. Naturalnie to nie klimatyczny Wiedeń, który jest zlokalizowany nieopodal, lecz miłośnicy zwiedzania pięknych miast z całą pewnością muszą wiedzieć, iż Bratysława to takie miejsce, które trzeba odwiedzić. Szczególnie, że przecież z Warszawy i kilku innych dużych miast można jechać do Bratysławy wygodnym autobusem, konkretniej PolskimBusem.

  Ciężko opisać w takim artykule wszystkie atrakcje Słowacji, a należy przecież jeszcze pobieżnie opisać Węgry atrakcje . No cóż, na pewno legendarne jezioro o nazwie Balaton to ciągle takie miejsce, które nawet wśród naszych rodaków wcale nie odeszło w niepamięć. Naturalnie można zapomnieć, że polscy turyści będą w dziesiątkach tysięcy nawiedzali Balaton, ale w trakcie sezonu wakacyjnego widoczne są auta na polskich rejestracjach.

  Jeżeli publikowany tekst jest dla Ciebie wciągający, to zobacz również na pomocne notatki, które posiadają intrygujące informacje – zapewne Cię pochłoną zupełnie!

  Trzeba także wspomnieć, iż Budapeszt to chyba najładniejsza stolica w Europie. To pewnie mocno kontrowersyjna teza, lecz doprawdy Budapeszt jest piękny.

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.