ARTICLES
 • lut
  11

  Wakacje w Polsce – czy to dobry pomysł?

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Polska jest państwem niezwykle zróżnicowanym pod wieloma względami. O jej atrakcyjności świadczy na przykład zróżnicowanie terenu i wysokości. Jest tu także wiele świetnych miejsc wypoczynkowych z uwagi na obecność jezior lub rzek o czystej wodze. O dodatkowej atrakcyjności świadczy dostęp do morza. Z tego powodu obywatele Polski mają dużo różnych możliwości spędzania wolnych chwil oraz wyjazdów urlopowych. Mimo to obecnie często obywatele wyjeżdżają na urlopy za granicę, często nie będąc w pełni świadomymi piękna swojego kraju.

  Wynika to też z powszechnego trendu do wyjeżdżania za granicę w poszukiwaniu pracy. Nierzadko także obywatele podróżują do krajów, w których panuje bardziej sprzyjający klimat, by tam przykładowo spędzić Boże Narodzenie.

  Zaintrygował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to szybko sprawdź tutaj sprzęt do wspinaczki inne tego typu materiały – one też są godne uwagi.

  Tymczasem w zimie w Polsce także potrafi być pięknie, zarówno nad morzem, w takich miastach jak Gdynia (info na ), czy w okolicach górskich, gdzie można uprawiać sporty zimowe.

  Polskie góry

  góry

  Źródło: www.morguefile.com

  Polska słynie na przykład z szerokiego wyboru jeśli chodzi o okolice górskie. Bardzo sprzyjający jest fakt, że w obrębie kraju znajdują się góry o zróżnicowanej wysokości i urozmaiconych warunkach terenu. Dużą popularność zyskało najwyższe pasmo górskie czyli Tatry. Zlokalizowane pod ich podnóżem Zakopane każdego roku przyciąga miliony turystów. Oprócz tego w ostatnim czasie coraz większa liczba osób decyduje się na wyjazd w Bieszczady. Góry te w ogólnej opinii są bardzo sobre dla ludzi, którzy szukają samotności i spokojnego odpoczynku, ponieważ w dalszym ciągu bieszczadzkie szlaki są nierzadko całkowicie bezludne. Także dzika przyroda tych miejsc w większości pozostaje nienaruszona.

  Uzdrowiska

  gdynia

  Autor: Maya-Anaïs Yataghène
  Źródło: http://www.flickr.com

  Na terenie kraju można znaleźć również zróżnicowaną ofertę uzdrowiskową. Bierze się to z dostępności rozmaitych dóbr, które mogą być używane do poprawy zdrowia, jak również jako kosmetyki. Są to między innymi źródła wód termalnych i mineralnych. W miastach takich jak Krynica Zdrój (czytaj więcej) można odbywać wyjazdy sanatoryjne. W ofertach uzdrowisk jest sporo pozytywnych dla organizmu zabiegów, takich jak przykładowo kąpiele w wodach leczniczych, różnego rodzaju masaże i okłady, jak również inhalacje. Co roku bardzo wiele osób udaje się na tego rodzaju zdrowotne urlopy z bardzo pozytywnym skutkiem dla zdrowia.

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.