ARTICLES
 • Cze
  07

  W jaki sposób odpocząć w polskich Tatrach?

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Nie wychodzisz z założenia, że nasze Tatry są trochę przereklamowane? W takim razie myślimy tak samo – nadal ubóstwiam Tatry – polskie, choć słowackie także są miłe. I chociaż austriackie Alpy zapewne są nieco bardziej majestatyczne, i tak regularnie chodzę po Tatrach. Jednakże nie preferuję tylko spacerów po górach. Lubię także baseny termalne. W ciągu ostatnich lat powstało w Polsce sporo basenów termalnych. Zapewne z tej przyczyny, że Unia Europejska ochoczo przydziela dotacje… To chyba dobrze.

  Jeszcze kilka lat temu w sumie terma kojarzyła mi się ze Słowacją – jednakże to się na całe szczęście zmieniło. Górale wreszcie doszli do wniosku, że skoro chcieliby zarabiać dutki, powinni starać się, rozszerzać swoją ofertę. Generalnie baseny termalne w Polsce potrafią pokazać wyśmienity poziom. Prawda jest taka, że nie ma bardziej wspaniałego uczucia, aniżeli pójście na basen termalny po narciarskich szaleństwach bądź górskich wędrówkach…

  Tatry
  Autor: hosiawak
  Źródło: www.flickr.com

  A więc moim zdaniem baseny termalne w Polsce (np. ) w żadnym razie nie są gorsze, niż choćby słowackie.

  Jeśli chcesz uzyskać większą ilość informacji na ten temat, to notka z serwisu (http://www.margotravel.com.pl/lsw,Wycieczki-szkolne,Krajowe,,,,,,,,,,,) również takie informacje posiada, więc kliknij tutaj, żeby je zgłębić.

  Wiem, że w wielu przypadkach sądzimy, iż infrastruktura dla turystów w polskich Tatrach nie poprawia się. To złe rozumowanie – nieco szacunku dla naszych górali mimo wszystko by się przydało. Fajnie, ale przecież w Tatrach możemy robić dużo więcej interesujących rzeczy. Na przykład bardzo dobrym pomysłem są choćby jednodniowe wycieczki. Zwłaszcza Zakopane, czyli polska stolica Tatr to miejsce, skąd każdego dnia możemy pojechać w fajne tereny.

  Przykładowo interesująca jest wycieczka do Słowackiego Raju. Pewnie na Słowacji nie ma ślicznych miast, to jednak przyrodę mają niesamowitą. Sympatycznie wspominam również Wadowice – z wiadomych przyczyn. Bez większego cienia wątpliwości warto pojechać również do Wieliczki oraz Oświęcimia. Chociaż naturalnie wycieczka do Oświęcimia to niemiłych nie należy – jeżeli masz słabą psychikę, jesteś wrażliwy, musisz dobrze przygotować się do tej wycieczki. Można wymienić wiele rozwiązań, dzięki to którym odpoczniesz w Tatrach. I z tej przyczyny lubię Tatry – są różnorodne. Mam ogromną nadzieję, że znajdzie się chociażby jedna osoba, która najzwyczajniej po przeczytaniu artykułu odwiedzi Tatry.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.