ARTICLES
 • Sie
  20

  Co powoduje, że tak bardzo uwielbiamy góry?

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Wypoczynek to niemal nasz obowiązek. Szczególnie ten poza miastem. W końcu trzeba wspierać branżę turystyczną! Naturalnie to dużą przesada, bo przecież nikt nie nakazuje wypoczywać, ale z pewnością nikt kto pragnie żyć w zdrowiu i przez długie lata, nie może odmawiać sobie za często wypoczynku. To zapewne jasne?


  Jeżeli w grę wchodzi wypoczynek w kraju, generalnie można napisać o trzech najważniejszych kierunkach. Bałtyk, piękne góry i dziewicze Mazury. Niezwykłe są polskie góry, zatem cała reszta owego artykułu będzie traktować o właśnie górach. Być może przykładowo Tatry nie są wielkie, a do tego nie stwarzają tak rewelacyjnych warunków do uprawiania sportów zimowych jak chociażby Dolomity, lecz przynajmniej są niedaleko.

  Przeczytaj ten interesujący artykuł a jeśli interesuje Cię więcej informacji na omawiany temat to odkryj więcej tu – znajdziesz więcej informacji na to zagadnienie.

  Chociaż myli się człowiek, który myśli, że to jedyna zaleta spędzania urlopu w polskich górach!

  Tatry
  Autor: hosiawak
  Źródło: www.flickr.com

  Można śmiało powiedzieć, iż wakacje w górach mieszczących się na terenie Polski to także okazja zobaczenia zapierającego dech w piersiach piękna. Nadbałtyckie plaże są wspaniałe, Mazury potrafią urzec swoimi walorami turystycznymi, lecz tylko góry sprawiają, że podróży myśli nad wspaniałością całego świata. Tylko uwaga: dbajmy o swoje bezpieczeństwo, bo przecież chcemy, aby nasz pobyt był w pełni udany. Na szczęście dziwne historie z gór, na przykład turyści chodzący po górach w japonkach jakby odchodzą w niepamięć. Miejmy nadzieję, że ów trend będzie się utrzymywał, bo przecież TOPR nie chciałby zbyt często ratować turystów!


  A które górskie kurorty turystyczne są tak naprawdę godne naszych odwiedzin? Cóż, pewnie nie będzie większym zaskoczeniem zamieszczenie na zaszczytnym pierwszym miejscu Zakopanego. Przynajmniej raz w trakcie miesiąca można trafić na artykuł bardzo deprecjonujący Zakopane – głównie w kontekście postępującej komercjalizacji, lecz w zasadzie pomimo wad, zimowa stolica naszego kraju jest niesamowitym miastem. No i nietrudno o bardzo tanie pokoje w zakopanem (znajdź z )! Wielka konkurencja na tutejszym rynku usług turystycznych sprawiła, że jeżeli nie jesteśmy przesadnie wybrednymi turystami, na spokojnie znajdziemy relatywnie niezłą prywatną kwaterę za niezbyt wielkie pieniądze.

  Pragniesz chłonąć dalej wciągającą lekturę? Zatem nic nie powinno Ci przeszkodzić – kontynuuj dynamiczne liny wspinaczkowe na kolejnej stronie.

  I właśnie dlatego wakacje w górach są wciąż warte grzechu.

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.