ARTICLES
 • Cze
  22

  Co powoduje, że tak bardzo uwielbiamy góry?

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Wypoczynek to niemal nasz obowiązek. Szczególnie ten poza miastem. W końcu trzeba wspierać branżę turystyczną! Naturalnie to dużą przesada, bo przecież nikt nie nakazuje wypoczywać, ale z pewnością nikt kto pragnie żyć w zdrowiu i przez długie lata, nie może odmawiać sobie za często wypoczynku. To zapewne jasne?


  Jeżeli w grę wchodzi wypoczynek w kraju, generalnie można napisać o trzech najważniejszych kierunkach. Bałtyk, piękne góry i dziewicze Mazury. Niezwykłe są polskie góry, zatem cała reszta owego artykułu będzie traktować o właśnie górach. Być może przykładowo Tatry nie są wielkie, a do tego nie stwarzają tak rewelacyjnych warunków do uprawiania sportów zimowych jak chociażby Dolomity, lecz przynajmniej są niedaleko. Chociaż myli się człowiek, który myśli, że to jedyna zaleta spędzania urlopu w polskich górach!

  Tatry
  Autor: hosiawak
  Źródło: www.flickr.com

  Można śmiało powiedzieć, iż wakacje w górach mieszczących się na terenie Polski to także okazja zobaczenia zapierającego dech w piersiach piękna. Nadbałtyckie plaże są wspaniałe, Mazury potrafią urzec swoimi walorami turystycznymi, lecz tylko góry sprawiają, że podróży myśli nad wspaniałością całego świata. Tylko uwaga: dbajmy o swoje bezpieczeństwo, bo przecież chcemy, aby nasz pobyt był w pełni udany. Na szczęście dziwne historie z gór, na przykład turyści chodzący po górach w japonkach jakby odchodzą w niepamięć. Miejmy nadzieję, że ów trend będzie się utrzymywał, bo przecież TOPR nie chciałby zbyt często ratować turystów!


  A które górskie kurorty turystyczne są tak naprawdę godne naszych odwiedzin? Cóż, pewnie nie będzie większym zaskoczeniem zamieszczenie na zaszczytnym pierwszym miejscu Zakopanego. Przynajmniej raz w trakcie miesiąca można trafić na artykuł bardzo deprecjonujący Zakopane – głównie w kontekście postępującej komercjalizacji, lecz w zasadzie pomimo wad, zimowa stolica naszego kraju jest niesamowitym miastem. No i nietrudno o bardzo tanie pokoje w zakopanem (znajdź z )! Wielka konkurencja na tutejszym rynku usług turystycznych sprawiła, że jeżeli nie jesteśmy przesadnie wybrednymi turystami, na spokojnie znajdziemy relatywnie niezłą prywatną kwaterę za niezbyt wielkie pieniądze. I właśnie dlatego wakacje w górach są wciąż warte grzechu.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.