ARTICLES
 • Lut
  12

  Muzea w Europie warte odwiedzenia

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Czy jest wśród nas osoba, która nie głowi się jak prezentowała się nasza planeta gdy chodziły po niej potężne jaszczury zwane dinozaurami? Taką wiedzę poznamy dzięki Muzeum Historii Naturalnej. Lecz aby nasza wyprawa okazała się niezapomniana i pełna przygód, proponujemy wybrać się na krótką eskapadę do Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

  To punkt obowiązkowy podczas zwiedzania tego miasta. Aż trudno w to uwierzyć, że można je zwiedzić nie płacąc za wstęp. Muzeum Historii Naturalnej mieści się w okolicach Muzeum Nauki, w bardzo klimatycznym, potężnym budynku, posiada pewną trudną do sprecyzowania aurę, rodem z filmów o Harrym Potterze. Tym bardziej
  londyn muzeum
  Autor: Ben Sutherland
  Źródło: http://www.flickr.com

  nasze pociechy będą w swoim żywiole. Imponujące w muzeum jest to, że większość eksponatów jest interaktywna – wprawiane w ruch i ryczące dinozaury, niezliczona ilość gier , które sprawdzają naszą wiedzę i koncentrację, a także tak zawsze wyczekiwane przez naszych milusińskich eksperymenty. Nauka przez zabawę jest zawsze najprzyjemniejsza – zasada ta tyczy się nie tylko dzieci . W środku głównej sali wita nas potężny szkielet dinozaura, diplodoka – to przedsmak tego, co będziemy mogli zobaczyć jeszcze w budynku.

  Wielkim powodzeniem cieszą się rekonstrukcje szkieletów tych ogromnych gadów, które to, zamieszkiwały kiedyś naszą ziemię. Wizyta w muzeum daje możliwość uporządkowania informacji a także zagłębienia się w tajniki badań i najświeższych informacji które dotyczą prehistorycznych olbrzymów.
  Po przejściu wszystkich poziomów i alejek można nabrać sił w kawiarni lub na jednej z ławek znajdujących się w głównej sali. Koniecznie jednak trzeba wejść na górę galerii i zrobić przynajmniej kilka zdjęć, byśmy mogli w przyszłości powrócić do tego fascynującego miejsca.
  Mimo ogromu przeżyć i atrakcji cały czas odczuwamy lekki niedobór wiedzy? Zachęcamy więc odwiedzić Muzeum Egipskie ! Jakże wspaniale będzie zimą przenieść się do krainy piramid i palącego słońca. Przecież dowiedzieć się z książek o sarkofagach i mumiach to jednak nie to samo, co zobaczyć je „na żywo”. W tym miejscu także za darmo możemy zobaczyć eksponaty i podziwiać zabytki architektury i sztuki światowej. Sądzę iż po wizycie w podobnych muzeach każdy młody człowiek, zmieni swoje negatywne nastawienie do historii czy starożytnych kultur.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.